Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rewolucja na Ukrainie. Aktywiści Majdanu uwolnili przetrzymywanych żołnierzy MSW

0
Podziel się:

Według nich stan psychofizyczny uwolnionych jest zadowalający.

Rewolucja na Ukrainie. Aktywiści Majdanu uwolnili przetrzymywanych żołnierzy MSW
(PAP/EPA)

Miało to miejsce w nocy z czwartku na piątek. Protestujący pojmali żołnierzy wojsk wewnętrznych wczoraj - poinformowały służby prasowe MSW Ukrainy. Według nich stan psychofizyczny uwolnionych jest zadowalający.

Podczas konfrontacji, do jakiej doszło w czwartek, aktywiści Majdanu wzięli do niewoli kilkudziesięciu żołnierzy wojsk wewnętrznych. Byli to głównie młodzi ludzie w wieku 19-20 lat odbywający służbę zasadniczą - pisze agencja Interfax-Ukraina.

Wczoraj ukraińskie media informowały o przetrzymywaniu przez antyrządowych demonstrantów 67 milicjantów jako zakładników.

Pisano, że niektórzy zostali pojmani, gdy spali w znajdującym się na placu Europejskim Ukraińskim Domu, który rano został odbity przez protestujących z rąk sił specjalnych milicji Berkut, a innych schwytano podczas starć w pobliżu Majdanu Niepodległości.

Czytaj więcej w Money.pl
Janukowycz zgodził się na wcześniejsze wybory Liczba ofiar wczorajszych walk w centrum Kijowa przekroczyła 70 - podały służby medyczne ukraińskiej opozycji.
Puszczają oddziałom Berkutu kabarety Demonstranci zaostrzyli też środki bezpieczeństwa, przeszukując torby wchodzących do hotelu Ukraina, gdzie mieszka większość dziennikarzy.
Berkut razem z dresiarzmi walczy z opozyjcją Opozycjoniści zdobyli siedziby Administracji Obwodowych w Winnicy, Czernihowie oraz w Iwano-Frankowsku, Równem, Tarnopolu, Lwowie i Chmielnickim.
2,5 tys. ochotników patrolowało Lwów Władze miasta zadecydowały o trzydniowej żałobie - powiedział w piątek dziennikarzom mer Lwowa Andrij Sadowyj.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)