Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Restrukturyzacja kopalń. PiS: ustawa górnicza do Trybunału Konstytucyjnego

0
Podziel się:

- Przepychając projekt ustawy likwidującej górnictwo złamano konstytucję - mówi Beata Szydło.

Wiceprezes PiS Beata Szydło uważa, że złamano artykuł 20. Konstytucji</br>
Wiceprezes PiS Beata Szydło uważa, że złamano artykuł 20. Konstytucji</br> (PAP/Jakub Kamiński)

PiS zapowiada zaskarżenie ustawy górniczej do Trybunału Konstytucyjnego. Powód: brak konsultacji społecznych.

Wiceprezes Beata Szydło uważa, że złamano artykuł 20. Konstytucji, który mówi o tym, że podstawę ustroju Polski stanowi społeczna gospodarka rynkowa oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych.

- _ Przepychając na siłę, kolanem, pod osłoną nocy projekt ustawy likwidującej górnictwo, bo to nie jest projekt, który ma górnictwo restrukturyzować, złamano konstytucję _- uważa Beata Szydło.

Sejm po północy uchwalił nowelizację ustawy, która umożliwi realizację rządowego programu naprawy Kompanii Węglowej. Opozycja i związkowcy uważają, że to nie naprawa, tylko likwidacja miejsc pracy.

Czytaj więcej w Money.pl
"To zwykła egzekucja polskiego górnictwa" PiS: _ Ten plan naprawczy, to tak naprawdę plan likwidacji, narzuca konfrontację i odejście od dialogu społecznego _.
Jak uratować górnictwo? SLD i PiS mają pomysły Zdaniem Dariusza Jońskiego (SLD) rząd wyznaczył do negocjacji z górnikami osoby niekompetentne, albo takie, które nie mają pełnomocnictw do rozmów.
Kolejne rozmowy rządu z górnikami zerwane. O co poszło? - _ Delegacja rządowa ma wszelkie pełnomocnictwa _ - zapewniała wcześniej premier Ewa Kopacz.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)