Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Resort gospodarki wydłuża termin czwarty raz

0
Podziel się:

Ministerstwo Gospodarki skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia, które wydłuża o rok czas na modernizację zbiorników na stacjach paliw.

Resort gospodarki wydłuża termin czwarty raz
(Reporter)

Ministerstwo Gospodarki skierowało do konsultacji projekt rozporządzenia, które wydłuża o rok czas na modernizację zbiorników na stacjach paliw. Ma to pomóc przedsiębiorcom zakończyć rozpoczęte inwestycje. To czwarte wydłużenie terminu.

Projekt rozporządzenia wydłuża do końca 2013 r. czas na modernizację zbiorników na stacjach paliw.

_ Przedłużenie terminu na dostosowanie zbiorników na stacjach paliw o jeden rok pomoże przedsiębiorcom, w szczególności małym i średnim firmom, zakończyć rozpoczęte w tym celu inwestycje _ - podało w czwartek ministerstwo.

Rozporządzenie dotyczy warunków technicznych baz i stacji paliw płynnych, rurociągów przesyłowych dalekosiężnych służących do transportu ropy i produktów naftowych, a także ich usytuowania.

Resort podkreśla, że modernizacja zbiorników pozwoli ochronić środowisko naturalne przed szkodliwym oddziaływaniem produktów naftowych, bo są one lepiej zabezpieczone przed wyciekiem produktów naftowych do gruntu, wód powierzchniowych i gruntowych, oraz przed emisją szkodliwych par produktów naftowych.

Jak mówił w środę w Sejmie Tomczykiewicz, _ wydaje się, że to (koniec 2013 r. - PAP) powinien być już termin absolutnie ostateczny, ponad 50 proc. zbiorników zostało dostosowanych _. Przypominał, że rozporządzenie z wymogami modernizacji powstało 16 lat temu, a jego wejście w życie odkładano trzykrotnie.

Tomczykiewicz przytoczył też dane, że firmy zrzeszone w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, które prowadzą 3506 stacji w Polsce z ok. 6760, mają już dostosowane zbiorniki, natomiast w przypadku ok. 3260 stacji niezależnych, dane Polskiej Izby Paliw Płynnych wskazują, że na razie 60 proc. z nich spełnia wymagania rozporządzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Niższe ceny paliw. Rząd ma swoje sposoby Te obniżki rekordowych cen paliw rząd uzgodnił z firmami sektora naftowego
MOL przejmuje 124 stacje paliwowe w Czechach Węgierski koncern paliwowy MOL podpisał pakiet umów z właścicielami spółek Bohemia Realty Company s.r.o. i Pap Oil Cerpaci Stanice s.r.o., operatorami sieci stacji paliwowych pod marką Pap Oil w Republice Czeskiej, na przejęcie 124 stacji paliw w tym kraju.
Dwa złote mniej za benzynę? Zobacz gdzie PKN Orlen obniża hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 2 zł, a oleju grzewczego Ekoterm Plus o 14 zł na tysiąc litrów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)