Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Republikanie nie mają szansy w polityce"

0
Podziel się:

Tak uważa profesor Janusz Majcherek, który argumentuje, że Polacy oczekują stabilności polityki i nowe inicjatywy ich nie interesują.

Przemysław Wipler, twórca ugrupowania
Przemysław Wipler, twórca ugrupowania (Adam Guz/Reporter)

Nowe ugrupowanie w naszym kraju ma niewielkie szanse na sukces wyborczy. Tak profesor Janusz Majcherek skomentował konwencję założycielską stowarzyszenia Republikanie.

Zdaniem publicysty, znalezienie miejsca na scenie politycznej na nową inicjatywę polityczną może być trudne. W jego opinii, przez ostatnie dwadzieścia lat pojawiało się wiele partii i ugrupowań, reprezentujących różne wartości i programy. Dlatego nie ma już _ zapotrzebowania na pomysły, które są odgrzewaniem starych _ - powiedział Majcherek.

Profesor dodał, że część Polaków oczekuje - jak to ujął - _ stabilności polityki _. Jego zdaniem, pomysły będące _ zlepkiem _ różnych idei nie mają wielkiej szansy na powodzenie.

Głównym celem Republikanów jest zmiana konstytucji i start w kolejnych wyborach. Priorytety to radykalna zmiana systemu podatkowego i emerytalnego oraz jednomandatowe okręgi wyborcze.

Stowarzyszenie Republikanie na początku czerwca założył Przemysław Wipler, który zrezygnował z członkostwa w partii i klubie parlamentarnym PiS.

Czytaj więcej w Money.pl
"PO przegrywa ze sobą, a nie z PiS" Przewaga PiS nad PO może być trwała. Nie wynika to ze zwiększonej aktywności ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, lecz z błędów rządu Donalda Tuska.
"To powoduje betonowanie sceny politycznej" Postulat ograniczenia finansowania partii z budżetu państwa wzbudza kontrowersje.
Wipler: "Dzieci to w Polsce towar luksusowy" Zmniejszenie liczby przepisów i biurokracji, reforma podatków, jednomandatowe okręgi wyborcze - to tylko kilka z wielu propozycji Republikanów, które mają uzdrowić Polskę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)