Notowania

antoni macierewicz
09.02.2011 07:50

Remontujący tupolewa pozwą Macierewicza

Zdaniem przedstawicieli MAW Telecom polityk naruszył dobre imię firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Firma MAW Telecom, która organizowała remont Tu-154M, zamierza pozwać szefa zespołu parlamentarnego ds. katastrofy smoleńskiej Antoniego Macierewicza (PiS). Poseł powiedział w piątek, że przy przetargu w tej sprawie doszło do nieprawidłowości. *

_ - Przetarg został tak zorganizowany, iż zlecono kontrakt firmie MAW Telekom, z którą są związani wysocy wojskowi, dawni urzędnicy MON, a także z którą związani byli ludzie z dawnej WSI _ - powiedział na ubiegłotygodniowej konferencji prasowej Macierewicz. Jego zdaniem _ ten przetarg w istocie się nie odbył _.

_ - Miały w nim brać udział dwie inne firmy: Metalexport oraz Bumar. Obie te firmy zostały zdyskwalifikowane. W istocie kontrakt został przez Departament Zaopatrzenia Sił Zbrojnych MON powierzony bezprzetargowo firmie MAW Telekom _ - powiedział.

Zdaniem polityka PiS, po remoncie wykryto usterki. _ - Wśród nich usterkę, którą wykryto po locie do Haiti, polegającą na niesprawności bloku autopilota. Niesprawności tak dalekiej, że nie naprawiano jej. Wymontowano blok autopilota z drugiego samolotu Tu-154M numer boczny 102 i przemontowano do Tu-154M numer boczny 101 _ - powiedział Macierewicz. _ - Takie były konsekwencje dania do naprawy tego samolotu firmie MAV Telekom _ - powiedział poseł.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;sledztwo;smolenskie;to;fikcja,221,0,691165.html) Macierewicz: Śledztwo smoleńskie to fikcja
Zarząd MAW Telecom International S.A. wydał oświadczenie w którym podkreśla, że w trakcie konferencji prasowej posła PiS firma stała się _ przedmiotem jego bezpodstawnych i kłamliwych wypowiedzi _.

W związku z tym, jak poinformowano, MAW Telecom zamierza _ wkroczyć na drogę prawną przeciwko panu Macierewiczowi wykorzystując wszystkie dopuszczalne środki ochrony sądowej _.

_ - Jest niedopuszczalne, aby w Polsce nazwa wiarygodnej, działającej od wielu lat firmy była wykorzystywana przez polityków dla ich własnych, partykularnych celów politycznych. Jeżeli polski przedsiębiorca nie uzyskuje właściwej ochrony dobrego imienia w Sejmie RP, musi się o nią zwrócić do sądu _ - podkreślono w oświadczeniu.

_ - Poczekajmy, zobaczymy, jak będę miał konkrety, to się do nich ustosunkuję, na razie wolałbym, żeby MAW Telekom wyjaśnił, dlaczego doszło do tylu usterek w Tu-154M po remoncie, który oni organizowali _ - powiedział Macierewicz.

W piątek wiceminister obrony Marcin Idzik odnosząc się do wypowiedzi Macierewicza powiedział, że _ odbyło się pełne postępowanie przetargowe, przetarg był otwarty, oferty złożyły trzy firmy: Bumar, Metalexport-S i MAW Telecom _. Dodał, że jedynie oferta MAW Telecom spełniała warunki przetargu, a wszystkie polskie firmy były jedynie pośrednikami, ponieważ remont musiał się odbyć w Rosji, w jednym z zakładów mających akredytację koncernu Tupolew.

_ - Modernizacja została dokonana zgodnie z wymogami Dowództwa Sił Powietrznych. W grę wchodziły zakłady w Moskwie i Samarze. Przez cały pobyt samolotu w zakładach przy samolocie był obecny przedstawiciel polskich Sił Powietrznych _ - zaznaczył wiceminister.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t20475.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wszystkie;tezy;raportu;mak;sa;falszywe,138,0,755082.html) "Wszystkie tezy raportu MAK są fałszywe" Nie ma w nim ani jednej prawdziwej przyczyny katastrofy - twierdzi Macierewicz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t101306.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;chce;wstapic;do;pis,200,0,647880.html) Macierewicz chce wstąpić do PiS _ Po Smoleńsku partia jest w dramatycznej sytuacji, chcę jej pomóc _ - mówi Macierewicz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/173/t101293.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/macierewicz;o;smolensku;zbadamy;odpowiedzialnosc,152,0,645784.html) Macierewicz o Smoleńsku: "Zbadamy odpowiedzialność" Poseł PiS stanął na czele parlamentarnego zespołu do spraw katastrofy smoleńskiej. Liczy na współpracę wszystkich sił politycznych.
Tagi: antoni macierewicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz