Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Relacje Rosja-USA. Obama zaproszony na obchody 70. rocznicy zakończenia wojny

0
Podziel się:

Co roku 9 maja w Moskwie odbywają się uroczystości. W programie są m.in. defilada wojskowa na placu Czerwonym i spotkania z weteranami.

Relacje Rosja-USA. Obama zaproszony na obchody 70. rocznicy zakończenia wojny
(East News/Tomasz Brankiewicz/Money.pl)

Rosja zaprosiła prezydenta USA Baracka Obamę i wielu innych szefów państw na obchody 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w maju - poinformował w poniedziałek doradca Kremla Jurij Uszakow. Zaproszenie wysłano też do lidera Korei Północnej Kim Dzong Una.

_ - Lista zaproszonych gości powstała na podstawie listy z poprzedniej rocznicy zwycięstwa. Zapraszamy oczywiście wszystkie kraje koalicji antyhitlerowskiej, naszych sojuszników, naszych najważniejszych i najbardziej wpływowych partnerów, w tym państwa z grupy BRICS _ - sprecyzował.

W skład grupy BRICS wchodzą: Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA.

Uszakow dodał, że przy okazji uroczystości 9 maja do Moskwy może przyjechać przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un.

W ubiegłym tygodniu o zaproszeniu Kima do Moskwy informowały media japońskie.

Co roku 9 maja w Moskwie odbywają się uroczystości z okazji rocznicy zwycięstwa ZSRR nad hitlerowskimi Niemcami. W programie są m.in. defilada wojskowa na placu Czerwonym i spotkania z weteranami.

Czytaj więcej w Money.pl
USA rozmawiają z Rosją. Nie tylko o Ukrainie W Rzymie trwa spotkanie szefów dyplomacji Stanów Zjednoczonych i Rosji.
Tusk: W obliczu wojny nie czas na piękne słowa -_ Dzisiaj trzeba bardzo mocno i wyraźnie powiedzieć: to wezwanie nie może być więcej manifestem słabych i bezradnych _ - przemawiał premier.
Rosjanie się obrazili? Nie zaprosili nas na... - _ W tym roku nie doszło do skutku spotkanie Polsko-Rosyjskiego Międzyrządowego Komitetu Współpracy Gospodarczej _ - poinformowało polskie MSZ
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)