Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Relacje Polska-Rosja. W tym roku bez wspólnych konsultacji resortów

0
Podziel się:

- W tym roku nie doszło do skutku spotkanie Polsko-Rosyjskiego Międzyrządowego Komitetu Współpracy Gospodarczej - poinformowało polskie MSZ

Relacje Polska-Rosja. W tym roku bez wspólnych konsultacji resortów
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

W tym roku nie doszło do spotkania Polsko-Rosyjskiego Międzyrządowego Komitetu Współpracy Gospodarczej, a także Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej. Strona rosyjska nie wystosowała zaproszenia - tłumaczy kierowane przez Grzegorza Schetynę (na zdjęciu) MSZ.

_ W tym roku nie doszło do skutku spotkanie Polsko-Rosyjskiego Międzyrządowego Komitetu Współpracy Gospodarczej. Takie spotkania odbywają się co roku naprzemiennie. W 2013 roku spotkanie miało miejsce w Warszawie. W tym roku strona rosyjska nie wystosowała zaproszenia _ - poinformowało biuro rzecznika prasowego MSZ.

Ostatnie posiedzenie Polsko-Rosyjskiego Międzyrządowego Komitetu Współpracy Gospodarczej odbyło się 20 września 2013 r. w Gdańsku. Posiedzeniom Komitetu współprzewodniczą ministrowie odpowiedzialni za infrastrukturę.

Kolejną formą współpracy są posiedzenia Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej, którym współprzewodniczą ministrowie spraw zagranicznych RP i RU. Ostatnie posiedzenie tego gremium odbyło się 19 grudnia 2013 r. w Warszawie.

_ Zarówno w przypadku Polsko-Rosyjskiego Międzyrządowego Komitetu Współpracy Gospodarczej, jak i Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej, zgodnie z dotychczasową praktyką dyplomatyczną to po stronie rosyjskiej leży obecnie inicjatywa ich zorganizowania, ponieważ poprzednie posiedzenia odbyły się w Polsce _ - tłumaczy MSZ.

Inną formą współpracy polsko-rosyjskiej są dwustronne konsultacje dyrektorów departamentów MSZ Polski i Rosji - odbyły się one 17 października br. w Moskwie.

Ostanie spotkanie szefów MSZ Polski i Rosji w ramach bilateralnych kontaktów odbyło się w grudniu ubiegłego roku. Ówczesny minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski i szef dyplomacji Rosji Siergiej Ławrow, przewodniczyli wtedy ósmemu posiedzeniu Komitetu Strategii Współpracy Polsko-Rosyjskiej. Podpisali deklarację zatytułowaną _ Program 2020 w relacjach polsko-rosyjskich _.

Ministrowie rozmawiali wówczas o małym ruchu granicznym, liberalizacji przepisów wizowych, wspólnych obchodach rocznic historycznych, zwrocie wraku Tu-154M i kwestii Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja szczerze ocenia relacje z Polską Mówił o tym rzecznik rosyjskiej dyplomacji Aleksandr Łukaszewicz.
"Rating Rosji może spaść do śmieciowego" Były rosyjski minister finansów Aleksiej Kudrin nie wyklucza, że rating Rosji w 2015 roku może zostać obniżony do poziomu śmieciowego.
Gazprom nie przedłużył wniosku o... Gazprom nie przedłużył wniosku o zgodę na pełne wykorzystywanie gazociągu Opal, będącego lądową odnogą Nord Streamu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)