Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Refundacja in vitro już od przyszłego roku?

0
Podziel się:

Małopolska będzie pierwszym województwem finansującym in vitro? Chcą tego mający większość głosów w sejmiku województwa radni Platformy Obywatelskiej.

Refundacja in vitro już od przyszłego roku?
(CIAT/CC/Flickr)

Małopolska będzie pierwszym województwem finansującym in vitro? Chcą tego mający większość głosów w sejmiku województwa radni Platformy Obywatelskiej. Projekt budzący już sprzeciw opozycji ma trafić pod obrady jeszcze w grudniu.

Gdyby został przegłosowany, pary borykające się z bezpłodnością już od przyszłego roku mogłyby korzystać ze wsparcia. _ - Liczymy, że ponad sto par mogłoby z tego skorzystać _- mówi pomysłodawca projektu, radny PO Grzegorz Lipiec.

Projekt, choć jest dopiero w fazie planowania, to już wzbudza sprzeciw radnych PiS oraz SP. _ - Pomysł ideologicznych waśni, kłótni - _ mówi Grzegorz Biedroń z Prawa i Sprawiedliwości. _ - To nie jest pomysł budujący i optymistyczny dla małopolski - _ dodaje.

Koalicja Platformy i Ludowców ma większość w małopolskim sejmiku. Projekt może również liczyć na poparcie lewicy. Mimo to na sesji należy spodziewać się sporów i protestów. Ich zapowiedź nie dziwi radnego Grzegorza Lipca. _ - Osobiście znam dwie pary, które skorzystały z możliwości zapłodnienia in vitro i mają piękne, kochane dzieci _ - mówi Lipiec.

Według ostatnich badać CBOS 79 proc. ankietowanych Polaków przyznało, że skorzystaliby z metody in vitro, gdyby nie mogli począć dziecka naturalnie. 12 proc. zdecydowanie odrzuciło taka możliwość.

Z pomysłem wsparcia finansowego dla zapłodnienia metodą in vitro mają również wyjść radni PO z Krakowa. Pierwszym miastem w Polsce, które podjęło decyzję o finansowaniu in vitro jest Częstochowa.

Czytaj więcej w Money.pl
Refundacja in vitro. Arłukowicz zrobi to dzisiaj Program ma pozwolić na refundację zabiegu, z którego według szacunków rządu może skorzystać około 15 tysięcy par.
Premier zaskoczył Kościół smiałą decyzją Tak ważne rzeczy jak in vitro powinny być dyskutowane w parlamencie - stwierdził w rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch.
Gowin niezachwycony. Ale to zgodne z prawem Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin uważa, że finansowane zapłodnienia in vitro w ramach programu zdrowotnego, a nie rozwiązań ustawowych, jest zgodne z prawem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)