Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma sądów. Małe miasta boją się ich likwidacji

1
Podziel się:

Dziś posłowie mają głosować prezydenckie weto do obywatelskiej ustawy przywracającej część sądów okręgowych, zlikwidowanych przez reformę Gowina.

Reforma sądów. Małe miasta boją się ich likwidacji
(Wojciech Strozyk/REPORTER)

- _ Nie mamy złudzeń. Reforma ministra Jarosława Gowina to tak naprawdę pierwszy krok do likwidacji części sądów rejonowych _- mówią samorządowcy z miast, w których zniesiono na początku roku sądy rejonowe.

Zdaniem przewodniczącego rady powiatu sokołowskiego Andrzeja Minarczuka, to pierwszy etap reformy. W kolejnym będą likwidowane wydziały zamiejscowe.

Andrzej Minarczuk podkreśla, że w wielu miastach samorządy angażowały się w ostatnich latach w zapewnienie odpowiednich warunków do funkcjonowania sądu. Tak było między innymi w Sokołowie Podlaskim.

Dziś posłowie mają głosować nad prezydenckim wetem do obywatelskiej ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych. Miała ona przywrócić 79 sądów rejonowych zniesionych w wyniku reorganizacji dokonanej na początku roku na mocy tak zwanej reformy Jarosława Gowina.

Bronisław Komorowski zawetował ustawę pod koniec czerwca i zapowiedział skierowanie do Sejmu własnej inicjatywy ustawodawczej. Posłowie mają się też zająć i tym projektem.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin: "Ta decyzja jest nieodwracalna" Minister sprawiedliwości zapewnił dziś, że planowana przez niego rewolucja rozpocznie się dokładnie 1 stycznia.
Sprzeciwiają się "gowinizacji prawa". Co dalej? _ Wstyd, panie ministrze. Ile razy jeszcze izba będzie musiała ratować wymiar sprawiedliwości przed pańską pozytywną szajbą? _
Platforma przeciw Gowinowi? Grupiński: "Nie pytał klubu o zdanie" PSL złożyło w Sejmie obywatelski projekt ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Jan
3 lata temu
Brawo Andrzej Minarczuk. Jedyny odważny samorządowiec.