Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma KRUS. Kosiniak-Kamysz zdradza, co dalej z ubezpieczeniem

0
Podziel się:

Rząd nie pracuje i nie ma zamiaru pracować nad wygaszaniem działalności KRUS.

Reforma KRUS. Kosiniak-Kamysz zdradza, co dalej z ubezpieczeniem
(Adam Guz/Reporter)

Minister pracy zapewnia, że rolnicze ubezpieczenia społeczne przetrwają w obecnym kształcie. Stopniowe ograniczanie KRUS zapowiadał przed dwoma laty premier.

Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w radiowej Trójce, że rząd nie pracuje i nie ma zamiaru pracować nad wygaszaniem działalności KRUS. Podkreślił, że ubezpieczenia rolnicze nie są przeżytkiem. Według ministra, mitem jest, że likwidacja systemu KRUS uzdrowi finanse publiczne. Kosiniak-Kamysz podkreśla, że ta instytucja nie jest dziś problemem, a rolnicze emerytury są niskie.

Kosiniak-Kamysz bronił też zmian, jakie rząd szykuje w systemie ubezpieczeń kapitałowych. Minister podkreślił, że przejęcie przez państwo środków zgromadzonych przez przyszłych emerytów w OFE, nie oznacza likwidacji otwartych funduszy. Przypomina, że OFE nadal będzie zarządzać częścią naszych oszczędności - zainwestowaną w akcje.

Czytaj więcej w Money.pl
Bielecki broni KRUS. Rewolucji nie będzie Polityk podkreślił, że likwidacja KRUS nie wchodzi w grę, bo jest to system wypłacający emerytury socjalne.
Nowelizacja systemu ubezpieczeń społecznych Dzięki nowemu rozwiązaniu osoby nieubezpieczone, przedsiębiorcy, zleceniobiorcy i rolnicy zyskają analogiczne uprawnienia jak pracownicy korzystający z urlopów wychowawczych.
Reforma KRUS? Tak, ale nie wiadomo kiedy _ - W tej chwili mamy znacznie ważniejsze - także emerytalne - sprawy do załatwienia - _ powiedział Jacek Rostowski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)