Notowania

reforma emerytalna
21.02.2012 08:17

Reforma emerytur. SLD udowadnia lewicowość

Leszek Miller podkreślił, że wyborcy SLD nie chcą połączenia z Ruchem Palikota.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiedział, że jego partia będzie przekonywać koalicję rządową, aby zgodziła się na referendum w sprawie reformy emerytur. *

Leszek Miller powiedział w _ Sygnałach Dnia _ w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że do tej pory Sojusz zebrał 120 tysięcy podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum. Jego pierwsze pytanie ma brzmieć: _ Czy sensowne jest podniesienie wieku emerytalnego? _, a drugie: _ Czy oprócz wieku należy uwzględniać też staż pracy? _

Sojusz proponuje, aby na emeryturę można było przejść po osiągnięciu określonego wieku lub po przepracowaniu 40 lat przez mężczyzn a 35 lat przez kobiety. Leszek Miller powiedział, ze dziwi go stanowisko rządu, które bierze pod uwagę tylko wiek emerytalny, a nie zwraca uwagi na przykład na czas płacenia składek czy wzrost gospodarczy. Zdaniem przywódcy SLD rządowa koncepcja emerytur polega na tym, żeby dłużej pracować i krócej żyć. Świadczy o tym, jego zdaniem, niedawna wypowiedź ministra finansów Jacka Rostowskiego. Leszek Miller powiedział, że system emerytalny powinien się opierać na dużej liczbie zatrudnionych, którzy płacą składki emerytalne.

Przewodniczący SLD oświadczył, że jego partia nie przystąpi do Ruchu Palikota ani nie chce się z nim łączyć. Dodał, że Ruch jest nieokreślony programowo, a jego przywódca powiedział niedawno, iż Polacy powinni zrezygnować z polskości. Leszek Miller podkreślił, że wyborcy SLD nie chcą połączenia z Ruchem Palikota. Dodał, że SLD starało się udowadniać swoją lewicowość, odwiedzając w czasie mrozów noclegownie dla bezdomnych i domy samotnej matki.

Komentując wyniki najnowszych badań CBOS, z których wynika, że 40 procent Polaków ufa Leszkowi Millerowi, gość Polskiego Radia powiedział, że postara się nie zawieść tego zaufania.

Czytaj więcej na temat SLD w Money.pl
Miller się nie zgadza. Nie na tych warunkach Leszek Miller bierze pod uwagę dwie możliwe daty kongresu SLD - wiosenną i jesienną.
Nie chcą Palikota na 1 maja. Obrazili się za... SLD zorganizuje, wraz ze związkami zawodowymi własne obchody Święta Pracy 1 maja
Zaskakujący atak Millera na Tuska -_ Musimy jak najszybciej ruszyć do przodu _ - podkreślił lider Sojuszu. Zobacz, o co zaapelował do premiera.
Tagi: reforma emerytalna, Leszek Miller, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz