Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
deregulacja zawodów
09.03.2012 10:06

Reforma deregulacyjna ma objąć jeszcze więcej zawodów

Reforma deregulacyjna jest niezbędna i przyniesie wiele korzyści nie tylko dla państwa, ale również dla jego obywateli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Reforma deregulacyjna jest niezbędna i przyniesie wiele korzyści nie tylko dla państwa, ale również dla jego obywateli. Tak uważa minister sprawiedliwości Jarosław Gowin który równocześnie zapowiedział, że będzie dążyć do dalszego poszerzania listy otwartych zawodów. *

W jego ocenie zadanie deregulacji powinno być realizowane ponad podziałami partyjnymi, dlatego zaprosił do udziału w pracach również polityków opozycji. Podkreślił jednocześnie, że będzie chciał na ten temat dyskutować z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Gowin powiedział także, że w jego osobistej opinii lista zawodów poddanych deregulacji powinna być jak największa.

Założył również, że deregulacja nie wpłynie na pogorszenie jakości oferowanych usług, ponieważ pracodawcy nadal będą chcieli zatrudnić jak najlepszych kandydatów. Zaapelował jednocześnie, aby w tej sprawie uwierzyć nie tylko w pracodawcom, ale także w wolny rynek, który zweryfikuje kwalifikacje zatrudnianych osób.

Minister sprawiedliwości uważa, że sprawa deregulacji jest bardzo ważna, ponieważ dotyka kwestii wolności osobistej. Podkreślił także, że w wielu przypadkach wprowadzanie licencji na możliwość wykonywania niektórych zawodów była wręcz absurdalna. Dodał także, że wprowadzane zmiany pozytywnie wpłyną na rynek pracy. Przypomniał, że świadczą o tym doświadczenia innych państw, w których przeprowadzono podobne reformy, a liczba miejsc pracy znacznie się zwiększyła.

O reformie deregulacyjnej czytaj w Money.pl
Początek przywracania wolności gospodarczej Dziś pakiet zawodów do deregulacji został zamieszczony na stronach internetowych resortu sprawiedliwości.
Pośrednicy i zarządcy nie chcą otwarcia zawodów W grę wchodzi ogromny majątek wart setki, a nawet miliony złotych - podkreślają pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz zarządcy nieruchomości.
Rząd uderza w korporacje. Ile możesz zyskać? Koniec z egzaminami na detektywa, pilota wycieczek, bibliotekarza czy taksówkarza. Rząd otworzy dostęp do prawie 50 profesji.
Tagi: deregulacja zawodów, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz