Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reforma na szczycie policji. "Odchudzą" Komendę Główną

0
Podziel się:

Policyjne szefostwo planuje wzmocnić jednostkę walczącą z najgroźniejszymi przestępcami i odchudzić Komendę Główną - ustaliła "Rzeczpospolita".

Reforma na szczycie policji. "Odchudzą" Komendę Główną
(Shutterstock/Katarzyna Mazurowska)
bEKgxenF

"Dostrzegam potrzebę bardziej zdecydowanej walki z przestępczością zorganizowaną. Dlatego jednym z priorytetów jest wzmocnienie Centralnego Biura Śledczego Policji o funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych (BOA)" - potwierdza "Rzeczpospolitej" komendant główny policji, inspektor Zbigniew Maj.

W BOA jest 180 antyterrorystów. To ich - z bronią w ręku, w kominiarkach na twarzy - widzimy podczas zatrzymań liderów i członków zorganizowanych gangów, ale też wszystkich innych groźnych przestępców, co do których istnieje ryzyko, że mogą stawiać opór i mieć broń. Teraz dołączą do Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP).

Nowy szef policji zamierza też zapewnić CBŚP samodzielność, by miało swój budżet i nie było na garnuszku Komendy Głównej.

bEKgxenH

Policyjna centrala zaś ma zostać odchudzona nie tylko o 180 antyterrorystów, ale też o wolne etaty. 150 wakatów pójdzie w dół, do jednostek terenowych. Tylu przybędzie więc nowych policjantów w kraju do prowadzenia śledztw czy patrolowania ulic.

bEKgxeoi
wiadomości
prawo
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)