Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pis
27.05.2013 06:57

Referendym prywatyzacyjne w Białymstoku. Unieważnione

Zdecydowana większość głosujących - 93 proc. zagłosowało przeciwko prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ajok/cc/flickr)

Nieważne jest referendum ws. prywatyzacji MPEC, które wczoraj odbyło się w Białymstoku - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza ds. referendum.

By referendum było ważne, do urn musiało pójść w niedzielę minimum 30 proc. uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyborcza wyniosła 25,89 proc - poinformowała przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej ds. referendum Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska.

To frekwencja obliczona na podstawie danych z prawie wszystkich - z wyjątkiem jednej - obwodowych komisji ds. referendum. Komisja czeka jeszcze na ostatni protokół.

Zdecydowana większość głosujących - 93 proc. zagłosowało przeciwko prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. 7 proc. było za.

MPEC jest spółką komunalną. Należy do gminy Białystok. Prezydent Białegostoku zainicjował proces prywatyzacji tej firmy, bo chce by miasto pozyskało ze sprzedaży udziałów pieniądze na wkłady własne do inwestycji, które mają być dofinansowane z UE w nowej perspektywie finansowej.

Przeciwni prywatyzacji są m.in. opozycyjni radni, a inicjatorem referendum było PiS. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski podkreślał przed referendum, że żadne decyzje nie zostały jeszcze podjęte. Będą zależały od zleconych przez miasto wyników analiz prawnych i ekonomicznych, które mają być gotowe na początku lipca.

Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński: Dość wyprzedawania majątku Zdaniem szefa PiS sprzedaż monopoli w niektórych miejscach na świecie doprowadziła do znacznego wzrostu cen np. wody.
Zablokują prywatyzację? "Zrobię wszystko" Klub parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości jest przeciw prywatyzacji polskich uzdrowisk, Polskich Kolei Linowych i elektrowni wodnej w Nidzicy.
Najbogatszy szef partii ma największe długi Janusz Palikot ma najcenniejsze nieruchomości, a Jarosław Kaczyński jest znacznie bogatszy od premiera. Najlepiej powodzi się jednak posłom Platformy Obywatelskiej.
Tagi: pis, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz