Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rebelia w iraku
28.06.2014 10:44

Rebelia w Iraku. Zatrzymani przez dżihadystów Chińczycy już bezpieczni

Ewakuowani to pracownicy firmy inżynieryjno-budowlanej China Machinery Engineering Corporation, zatrudnieni przy budowie elektrowni w pobliżu Samarry.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Do walki z rebeliantami zgłasza się coraz więcej ochotników</br>

Ponad 1,2 tysiąca obywateli Chin, uwięzionych przez kilkanaście dni w opanowanym przez sunnickich dżihadystów mieście Samarra ewakuowano do bezpieczniejszego Bagdadu - podały chińskie media państwowe.

Oficjalna agencja Xinhua poinformowała, że Chińczycy bezpiecznie dotarli - pod ochroną irackiego wojska - do hotelu w Bagdadie. 45 osób ewakuowano na pokładzie śmigłowca, pozostali w dwóch transportach przybyli do stolicy autobusami. Nie podano, kto przeprowadził ewakuację.

Ewakuowani to pracownicy firmy inżynieryjno-budowlanej China Machinery Engineering Corporation zatrudnieni przy budowie elektrowni w pobliżu Samarry, gdzie trwają walki irackich sił rządowych z sunnickimi rebeliantami z ugrupowania Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL).

Samarra znajduje się ok. 100 km na północny zachód od Bagdadu.

Ponad 10 tys. obywateli chińskich przebywa w Iraku. Wielu z nich zatrudnionych jest przez chińskie firmy.

W Iraku trwa ofensywa sunnickich dżihadystów z ugrupowania Islamskie Państwo Iraki i Lewantu (ISIL), które dąży do obalenia zdominowanego przez szyitów rządu Nuriego al-Malikiego oraz utworzenia na części terytoriów Syrii i Iraku sunnickiego kalifatu.

Czytaj więcej w Money.pl
Rebelia w Iraku. USA wysłały uzbrojone drony Maszyny mają chronić amerykańskich doradców wojskowych, którzy przyjechali do Iraku.
Krawe żniwo konfliktu w Iraku. Tysiąc zabitych W wyniku ofensywy sunnickich rebeliantów giną głównie cywile - alarmuje ONZ. Stany wysyłają wojskowych doradców, którzy będą trzymali rękę na pulsie.
Prorządowe bojówki w Iraku prężą muskuły To odpowiedź szyickich bojowników na apel radykalnego duchownego Muktady as-Sadra, który wezwał wiernych do zademonstrowania siły na terenie całego kraju i walki z sunnickimi rebeliantami.
Tagi: rebelia w iraku, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz