Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
15.06.2012 22:36

Reakcja SP na uchwałę PiS: Nie wywołujcie kolejnego konfliktu

Zarząd SP apeluje do Jarosława Kaczyńskiego, by dotrzymał słowa i nie zakłócał Euro 2012 otwieraniem kolejnego po wojnie z Rosją i bojkocie Ukrainy konfliktu, tym razem z SP.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Zarząd SP apeluje do Jarosława Kaczyńskiego, by dotrzymał słowa i nie zakłócał Euro 2012 otwieraniem kolejnego _ po wojnie z Rosją i bojkocie Ukrainy _ konfliktu, tym razem z SP. To reakcja na uchwałę władz PiS, która do 27 lipca daje politykom SP czas na powrót do partii.

_ Apelujemy do pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego o to, by dotrzymał słowa i nie zakłócał wielkiego narodowego święta Euro 2012 otwieraniem kolejnego (po wojnie z Rosją i bojkocie Ukrainy) niepotrzebnego konfliktu, tym razem z Solidarną Polską _ - czytamy w przesłanym dziś oświadczeniu zarządu Solidarnej Polski.

_ Sugerujemy Panu Prezesowi zaprzestanie wcześniej wypróbowanych (negocjacje Lipiński-Beger) niesławnych metod podkupywania, tym razem posłów Solidarnej Polski za obietnice miejsc na listach wyborczych _ - podkreślono w oświadczeniu.

Jak zaznaczono, _ parlamentarzyści Solidarnej Polski wielokrotnie udowodnili, że nie podejmują decyzji z tak niskich pobudek _.

Wyrazem tego - czytamy - było przejście już po utworzeniu klubu Solidarnej Polski kolejnych siedmiu parlamentarzystów wybranych z list PiS do SP. _ Szeregi naszej partii zasili: Andrzej Dąbrowski, Bartosz Kownacki, Kazimierz Ziobro, Ludwik Dorn, Kazimierz Jaworski, Jacek Włosowicz i Tomasz Górski _ - wymieniono w oświadczeniu.

Jak czytamy, _ Solidarna Polska jest gotowa na przyjęcie kolejnych parlamentarzystów z PiS zarówno przed jak i po 27 lipca _.

Według nieoficjalnych informacji PAP ze źródeł zbliżonych zarówno do PiS jak i SP, kilku posłów Solidarnej Polski rozważa powrót do PiS. Pragnący zachować anonimowość politycy obu partii mówili też PAP, że dostają propozycje przejścia do konkurencyjnej partii w zamian za dobre pozycje na listach w wyborach do europarlamentu.

W oświadczeniu zarządu SP podkreślono ponadto, że wszystkie dotychczasowe propozycje współpracy w sprawach ważnych dla Polski, skierowane przez SP do PiS, były przez partię Kaczyńskiego _ konsekwentnie i systematycznie odrzucane _.

_ Jednak mimo to formułujemy kolejną propozycję współpracy dla prezesa PiS, tj. wspólne zbieranie podpisów pod Europejską Inicjatywą SP przeciwko pakietowi klimatycznemu _ - napisano w oświadczeniu.

Komitet polityczny PiS podjął w środę uchwałę, w której zdecydował, że politycy Solidarnej Polski do 27 lipca mają czas na powrót w szeregi PiS, w przeciwnym razie nie będą mogli kandydować w wyborach z list partii Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj więcej o relacjach Ziobry i Kaczyńskiego w Money.pl
PiS wyciąga rękę. Mówią, że to ostatni raz PiS ponownie wzywa do powrotu kolegów z Solidarnej Polski. Uchwałę w tej kwestii podjął dzisiaj Komitet Polityczny partii.
Odwlekają Trybunał dla Ziobry. Przez Euro? Według Schetyny PO wciąż zbiera opinie prawników w tej sprawie.
Co z TV Trwam? Ziobro apeluje do prezydenta Zbigniew Ziobro uda się dziś do prezydenta z listem w sprawie nieprzyznania miejsca na platformie cyfrowej Telewizji Trwam.
Tagi: ziobro, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz