Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska służba zdrowia
16.09.2014 19:36

Ratownicy medyczni zawieszają współpracę z ministerstwem zdrowia

Protestujących reprezentują dwie największe organizacje zawodowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Swiderski/REPORTER)

To znak protestu przeciwko brakowi postępów w pracach nad projektem nowelizacji ustawy o ratownictwie medycznym. Dokument przedstawiony przez resort zdrowia nie spełnia większości postulatów środowiska, jest niezgodny z Konstytucją i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia - twierdzą ratownicy.

_ - Proponowane przepisy nie zapewniają między innymi równego dostępu do usług medycznych _ - twierdzi Adrian Stanisz ze Społecznego Komitetu Ratowników Medycznych.
Alarmuje również, że nowe przepisy pozwalają na pracę w karetce osobom po kursie pierwszej pomocy.

Ratownicy medyczni od lat bezskutecznie domagają się też powołania samorządu zawodowego, który między innymi weryfikowałby uprawnienia osób pracujących w zawodzie. Chcą też określenia maksymalnych czasów dojazdu do chorego. Protestujących reprezentują dwie największe organizacje zawodowe - Społeczny Komitet Ratowników Medycznych i Polska Rada Ratowników Medycznych.

Czytaj więcej w Money.pl
W panice wyskakiwali z okien. Wielu rannych Gdy około godz. 5 rano czasu lokalnego (godz. 6 w Polsce) zatrzęsła się ziemia, mieszkańcy wpadli w panikę. Widziano ludzi skaczących z balkonów.
Lekarze o pakiecie kolejkowym. Są obawy _ - W onkologii zwłoka związana z oczekiwaniem przekłada się na niepotrzebne śmierci - _ mówią specjaliści.
Powstanie czarna lista leków. Zobacz, po co? Powstanie mechanizm pozwalający zakazać sprzedaży leków za granicę, jeśli ich dostępność jest zagrożona w polskich aptekach.
Tagi: polska służba zdrowia, ratownicy medyczni, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz