Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mladić
23.02.2012 21:45

Ratko Mladić oskarża trybunał o stronniczość

Generał Ratko Mladić przyniósł na rozprawę rodzinne fotografie, którymi machał w kierunku miejsc dla publiczności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Evstafiev Mikhail/CC/Wikipedia)

Generał Ratko Mladić przyniósł na rozprawę rodzinne fotografie, którymi machał w kierunku miejsc dla publiczności. Pokazując zdjęcie, na którym jest w mundurze armii Serbów bośniackich, oświadczył, że jest _ dumny z tej armii i munduru _.

Mladić jest oskarżony o zbrodnie popełnione podczas wojny w Bośni i Hercegowinie z lat 1992-95. Były dowódca Serbów bośniackich ONZ-owski trybunał ds. zbrodni wojennych w dawnej Jugosławii, że jest stronniczym sądem NATO i sądzi go w imieniu Sojuszu. Proces Mladicia zacznie się 14 maja.

_ - Sądzi mnie pan w imieniu NATO - mnie i mój naród. To stronniczy NATO-wski sąd _ - mówił, zwracając do sędziego Alphonsa Oriego.

Nawiązując do pogarszania się stanu swojego zdrowia, dodał, że jest _ starym człowiekiem, którego koniec się zbliża _. Agencja Associated Press relacjonuje, że Mladić, który ukrywając się przez 16 lat przeżył przynajmniej jeden wylew, mówi niewyraźnie. Wydaje się, że ma osłabioną prawą rękę, którą wyginał, jakby ćwicząc, w trakcie 90-minutowej rozprawy.

Oskarżenia, które wygłosił, nie mają dla sądu wagi, lecz są najprawdopodobniej skierowane do śledzącej proces publiczności w Serbii i Bośni - uważa AP.

Akt oskarżenia przeciwko Mladiciowi zawiera 11 zarzutów, w tym udział w ludobójstwie w związku z masakrą prawie 8 tys. Muzułmanów w Srebrenicy w lipcu 1995 roku. Zarzuty dotyczą też zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości. Mladić nie przyznaje się do winy.

Czytaj więcej o procesie Mladicia

Tagi: mladić, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz