Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prawo
03.06.2013 13:37

Rasizm w Polsce. Pobili go, bo jest z innego kraju

Podejrzani mają 25-31 lat, badanie alkomatem wykazało w ich organizmach 2,3-2,8 promila alkoholu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jinga80 - Fotolia.com)

Czterech mieszkańców Białegostoku podejrzanych jest o pobicie i znieważenie z powodu przynależności narodowej nastoletniego Czeczena, którego zaatakowali w autobusie. Chłopak zawiadomił policję, w zatrzymaniu pomógł miejski monitoring. Sprawcy byli pijani.

Podejrzani mają 25-31 lat, badanie alkomatem wykazało w ich organizmach 2,3-2,8 promila alkoholu - poinformował zespół prasowy podlaskiej policji.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj. 17-latek narodowości czeczeńskiej poinformował wówczas dyżurnego policji w Białymstoku, że w autobusie komunikacji miejskiej został zaatakowany i znieważony przez czterech mężczyzn. Policja zwraca uwagę, że nie dostała informacji o incydencie od innych pasażerów czy kierowcy autobusu, ale od samego poszkodowanego.

W poszukiwaniu napastników pomógł miejski monitoring, dzięki czemu szybko zostali zatrzymani. Okazało się też, że tej samej nocy pobili oni także 28-letniego mieszkańca miasta. W przypadku 17-latka z Czeczenii zarzuty dotyczą nie tylko pobicia, ale również znieważenia chłopaka z powodu jego przynależności narodowej.

Jeszcze dziś trzech z nich zostanie doprowadzonych do Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe, czwarty - jutro. Policja wnioskuje o ich areszt.

Czytaj więcej w Money.pl
24-latek nie żyje. Sąd nie może zacząć procesu Z powodu problemów zdrowotnych jednego z ośmiu oskarżonych, Sądowi Okręgowemu w Białymstoku nie udaje się rozpocząć procesu związanego ze śmiercią 24-letniego mężczyzny.
Antyterroryści podejrzani o brutalne pobicie Czterech policjantów z Wielkopolski podejrzanych jest o pobicie mężczyzny i przekroczenie uprawnień.
Dziennikarz dostał 350 tys. euro odszkodowania 350 tysięcy euro odszkodowania otrzymał od włoskiego rządu brytyjski dziennikarz, którego brutalnie pobiła policja w Genui podczas zamieszek w czasie szczytu G8 w 2001 roku.
Tagi: prawo, białystok, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz