Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Raport NIK o służbach. Piechociński: Konieczne wzmocnienie nadzoru nad służbami

0
Podziel się:

To odpowiedź wicepremiera na raport NIK z którego wynika, że obowiązujące przepisy ograniczają możliwość sprawowania nad nimi skutecznego nadzoru.

Raport NIK o służbach. Piechociński: Konieczne wzmocnienie nadzoru nad służbami
(PAP/Marcin Obara)

Piechociński uważa również, że speckomisja komisja powinna _ głębiej niż dotąd sięgać _ w działalność służb, pomimo tego, że w przeszłości często wyciekały z niej różne informacje.

Zdaniem lidera ludowców doświadczenia zarówno polskie jak i światowe pokazują, że należy tak kontrolować służby, by nie destabilizować ich działalności. Na jakimś poziomie racjonalności trzeba tą równowagę uchwycić - podkreślił.

Piechociński powiedział, że z dużą rezerwą podchodzi do pomysłów powołania kolejnego , jak powiedział - niezależnego - koordynatora służb. Dał przykład prokuratury, którą wydzielono ze struktur podległych ministrowi sprawiedliwości. Dzisiaj dostrzegamy w jej funkcjonowaniu nie mniej wad, niż poprzednio - podkreślił wicepremier.

Czytaj więcej w Money.pl
"Służby specjalne bez skutecznego nadzoru" Z raportu NIK wynika, że premier, który zgodnie z przepisami jest zobowiązany do nadzoru nad służbami specjalnymi, pozbawiony jest ważnych instrumentów do tego nadzoru.
Przepis na reformę górnictwa: zamykać kopalnie Rząd nie ma pieniędzy na funkcjonowanie zakładów, w których do każdej tony węgla trzeba dopłacać ponad sto złotych.
Embargo na rosyjski węgiel. Tego chce PiS _ Wprowadzenie embarga na rosyjski węgiel mogłoby poprawić sytuację polskiego górnictwa i uchronić Śląsk przed kryzysem _ - przekonuje posłanka Izabela Kloc.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)