Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rakiety z głowicami jądrowymi na rosyjskich manewrach

0
Podziel się:

W ćwiczeniach weźmie udział ponad 4 tys. żołnierzy i 400 sztuk sprzętu wojskowego, w tym samoloty.

Rakiety z głowicami jądrowymi na rosyjskich manewrach
(Armando G Alonso/Flickr)
bEJuuWHV

Rosja przeprowadzi we wrześniu duże manewry z udziałem strategicznych wojsk rakietowych, na uzbrojeniu których są rakiety dalekiego zasięgu - poinformowało w środę rosyjskie ministerstwo obrony.

W manewrach weźmie udział ponad 4 tys. żołnierzy i 400 sztuk sprzętu wojskowego, w tym samoloty - podało ministerstwo. Siły rakietowe uczestniczące w ćwiczeniach to Barnaulska Jednostka Rakietowa. Według agencji RIA-Nowosti manewry odbędą się w Kraju Ałtajskim na zachodzie Syberii.

Rzecznik ministerstwa obrony major Dmitrij Andriejew podkreślił, że _ po raz pierwszy w manewrach o tej skali planowane jest użycie lotnictwa w szerokim zakresie _. Będą to m.in. naddźwiękowe myśliwce MiG-31 i samoloty rozpoznawcze Su-24MR.

bEJuuWHX

Jak zauważa agencja Reutera, manewry ogłoszono w czasie, gdy wzrosło napięcie między Rosją a NATO z powodu kryzysu ukraińskiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Na Ukrainie zginął rosyjski fotoreporter Andriej Stienin miał 33 lata i był autorem wielu fotoreportaży z Kijowa, Ługańska, Doniecka i Mariupola
Obama wylądował w Tallinie. Chodzi o bazy NATO Prezydent USA spotka się m.in. z prezydentem Estonii Toomasem Hendrikiem Ilvesem oraz premierem Taavi Roivasem.
Janusz Lewandowski dla Money.pl: Mamy silną tendecję rozpadową w Unii Były unijny komisarz mówi o groźbie rozpadu UE. _ Mamy chaos, wojny i kryzys. Donald Tusk będzie kapłanem jedności _.
bEJuuWIy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)