Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rafał Grupińśki uważa, że rozmowy nie były z inicjatywy Donalda Tuska

0
Podziel się:

Rafał Grupiński zapewnia, że premier nie wysyłał ministra Sienkiewicza do Marka Belki. Jest przekonany, że Donald Tusk zadziała w odpowiedni sposób:

Rafał Grupińśki uważa, że rozmowy nie były z inicjatywy Donalda Tuska
(East News)

Szef klubu PO przekonuje, że premier nie wysyłał ministra Bartłomieja Sienkiewicza na rozmowę z prezesem NBP. Rafał Grupiński zaznaczył, że zgodnie z informacjami NBP, to prezes banku centralnego zaprosił ministra Sienkiewicza i nie było tu inicjatywy Donalda Tuska.

- _ Oczywiście opinia publiczna może w dużym stopniu tak interpretować tego rodzaju rozmowę, jako że Bartłomiej Sienkiewicz jest dziś jednym z najbliższych doradców pana pamiera _ - tłumaczył Rafał Grupiński.

Szef klubu PO odniósł się też do zdania ministra spraw wewnętrznych, który stwierdził że _ państwo polskie istnieje tylko teoretycznie, praktycznie nie istnieje, dlatego że działa poszczególnymi swoimi fragmentami, nie rozumiejąc, że państwo jest całością _. Rafał Grupiński tłumaczył, że cytat ten jest zmanipulowany.

- _ To jest kwestia trafnego wychwycenia z fragmentu rozmowy zdania, które nie działa na korzyść mówiącego, chociaż minister Sienkiewicz wyraźnie dalej zaznacza, że chodzi mu o te miejsca, gdzie państwo jeszcze tak sprawnie nie działa. Bo tam, gdzie działa, robi to bardzo skutecznie. To jest wyrwane z kontekstu, ale niestety cytaty mają to do siebie, że zawsze są wyrwane z jakiegoś kontekstu _ - mówi Grupiński.

Rafał Grupiński zapewnia, że premier tak jak w podobnych sytuacjach, zadziała w odpowiedni sposób:

- _ Premier zawsze w takich sytuacjach działał zdecydowanie, nawet z pewnym naddatkiem, że przypomnę kwestie związanie z tak zwaną aferą hazardową, po której ja sam odchodziłem, chociaż ze sprawą nie miałem nic wspólnego. Premier zdecydował wtedy dokonać szerokich zmian Jestem przekonany, że pan premier dzisiaj także przedstawi bardzo zdecydowane stanowisko w tych sprawach _ - uważa Rafał Grupiński. Do sprawy nagrań premier ma odnieść się dzisiaj o godzinie 15:00.

Czytaj więcej w Money.pl
"To jaskrawe naruszenie niezależności NBP" -_ Mamy do czynienia właściwie z konspiracją. Dlatego, że nie sądzę, żeby uczestnicy tej rozmowy zamierzali uczynić ją publiczną _ - twierdzi Leszek Balcerowicz.
Afera podsłuchowa w rządzie. "Fragmenty wyrwane z kontekstu" i "manipulacja" Narodowy Bank Polski ostro komentuje publikację Wprost. Są wyjaśnienia, są też przeprosiny.
Zmiany w ustawie o NBP. Mają ratować rząd? Poza zmianami dotyczącymi Rady Polityki Pieniężnej w grę wchodzi także skup i sprzedaż obligacji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)