Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Radosław Sikorski leci do Mołdawii. W jakim celu?

0
Podziel się:

Jak wyjaśnia rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, Mołdawia to kraj, który uczestniczy w programie Partnerstwa Wschodniego.

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że misja UE uzupełni zadania misji OBWE, która już jest na Ukrainie.
Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski powiedział, że misja UE uzupełni zadania misji OBWE, która już jest na Ukrainie. (Flickr/World Economic Forum)

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski udaje się wczesnym popołudniem (ok.13:00) z dwudniową wizytą do Mołdawii. W Kyszyniowie spotka się z władzami kraju.

Jak wyjaśnia rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, Mołdawia to kraj, który uczestniczy w programie Partnerstwa Wschodniego, dlatego ważne jest wspieranie jej prozachodnich dążeń:

Wizyta ministra Sikorskiego odbędzie się w ramach GAERM - Europejskiej Grupy Inicjatywnej dla Mołdawii. Jest to cykliczna formuła spotkań ministrów spraw zagranicznych, zainicjowana przez Rumunię i Francję. Do Kiszyniowa przylecą również ministrowie spraw zagranicznych Rumunii i Litwy.
Jesienią w Mołdawii odbędą się wybory parlamentarne. Istnieją obawy, że do władzy dojdą siły antyzachodnie, które mogą zatrzymać proces integracji kraju z Unią Europejską.

Czytaj więcej w Money.pl
Radosław Sikorski o zagrożeniu dla pokoju Według szefa MSZ wobec pogarszającej się sytuacji na Ukrainie potrzebny jest plan działań.
Sikorski: Polska nie godzi się na to co robi Rosja Radosław Sikorski podkreślił, że dochodzi do łamania prawa międzynarodowego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)