Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
krystyna pawłowicz
13.10.2012 08:30

Radio Maryja upadnie? "Przegłosowano mordercze stawki"

Podwyżki nie obejmą nadawców, którzy wcześniej otrzymali koncesje na naziemnych multipleksach cyfrowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

*Uchwalone wczoraj przez Sejm podwyżki opłat za koncesje radiowe i stawek za miejsca na telewizyjnym multipleksie cyfrowym najbardziej uderzą w Radio Maryja i Telewizję Trwam - uważa _ Nasz Dziennik _. *

Gazeta przypomina, że posłowie zdecydowali, że koszt ogólnopolskiej koncesji radiowej zwiększy się dziesięciokrotnie. Natomiast w przypadku stawek za miejsca na telewizyjnym multipleksie cyfrowym podwyżka ma być ponad 40-krotna.

Zdaniem _ Naszego Dziennika _ nowe, zaporowe opłaty skierowane są przeciwko Telewizji Trwam, która zabiega o miejsce na MUX-1. Dla tej katolickiej stacji opłata koncesyjna może sięgnąć prawie 26 milionów złotych.

Wygląda na to, że Krajowa Rada - wiedząc, że w sprawie jej wejścia na multipleks będzie musiała w końcu ustąpić - szykuje sobie drugą linię _ obrony _ - czytamy w _ Naszym Dzienniku _.

Podwyżki nie obejmą nadawców, którzy wcześniej otrzymali koncesje na naziemnych multipleksach cyfrowych.

Gazeta dodaje, że za ustawą głosowało 296 posłów z PO, PSL, SLD i Ruchu Palikota. Przeciw było 152 posłów z PiS i Solidarnej Polski oraz jeden poseł niezrzeszony.
_ - Ta nowelizacja została praktycznie przyjęta bez większej dyskusji, prawem kaduka przeforsowano podwyżki opłat za częstotliwości. Takie mamy dziś państwo i rządzących _ - komentowała prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS.

Czytaj więcej w Money.pl
"Intencje się nie liczą. To jest zamach na wiarę" PiS organizuje 5 czerwca w Brukseli demonstrację w obronie TV Trwam i wolności słowa. Mają w niej wziąć udział Polacy z Belgii, Holandii, Luksemburga, Francji i Niemiec.
Kara dla Radia Maryja za kryptoreklamę Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ukarała radio ks. Tadeusza Rrydzyka za ukryte reklamowanie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Niemcy krytykują Kaczyńskiego i Radio Maryja Zdaniem prasy prezes PiS nie jest żadnym rzecznikiem większości polskich obywateli.
Tagi: krystyna pawłowicz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz