Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rada Polityki Pieniężnej na najbliższym posiedzeniu może obradować bez prezesa Marka Belki

0
Podziel się:

Rada Polityki Pieniężnej, której przewodniczącym jest prezes NBP, spotyka się 17 czerwca na jednodniowym posiedzeniu roboczym.

Marek belka
Marek belka (Narodowy Bank Polski/Flickr)

Wciąż nie wiadomo, czy we wtorkowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej uczestniczyć będzie prezes NBP Marek Belka - poinformował dzisiaj rzecznik prasowy Narodowego Banku Polskiego Przemysław Kuk.

Rada Polityki Pieniężnej, której przewodniczącym jest prezes NBP, spotyka się 17 czerwca na jednodniowym posiedzeniu roboczym. Posiedzenie to odbywa się zgodnie z harmonogramem prac Rady.

Członek Rady Elżbieta Chojna-Duch mówiła wczoraj, że RPP poruszy na wtorkowym spotkaniu kwestię opublikowanych nagrań rozmowy prezesa NBP z szefem MSW. - _ Rada z pewnością poruszy tę kwestię na wtorkowym posiedzeniu. W tym przykrym kontekście należą się Radzie wyjaśnienia _ - powiedziała Chojna-Duch.

Rzecznik prasowy NBP pytany przez PAP w poniedziałek, czy na posiedzeniu RPP będzie obecny Marek Belka, powiedział, że nie wie, bo szef NBP jest w tej chwili w samolocie. Jego powrót do kraju planowany jest około południa. Na pytanie, czy prof. Marek Belka poda się do dymisji, Kuk powiedział: - _ Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć w tym momencie _.

Premier Donald Tusk w poniedziałek o godz. 15 odniesie się do sprawy. Prokuratura zapowiedziała swoją reakcję po zapoznaniu się z całością publikacji. Niektórzy politycy opozycji mówią o komisji śledczej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent czeka na wyjaśnienia premiera Prezydent ocenia sytuację jako poważny kryzys instytucji państwa.
"To jaskrawe naruszenie niezależności NBP" -_ Mamy do czynienia właściwie z konspiracją. Dlatego, że nie sądzę, żeby uczestnicy tej rozmowy zamierzali uczynić ją publiczną _ - twierdzi Leszek Balcerowicz.
Afera podsłuchowa w rządzie. "Fragmenty wyrwane z kontekstu" i "manipulacja" Narodowy Bank Polski ostro komentuje publikację Wprost. Są wyjaśnienia, są też przeprosiny.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)