Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera taśmowa
16.06.2014 10:43

Rada Polityki Pieniężnej na najbliższym posiedzeniu może obradować bez prezesa Marka Belki

Rada Polityki Pieniężnej, której przewodniczącym jest prezes NBP, spotyka się 17 czerwca na jednodniowym posiedzeniu roboczym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Narodowy Bank Polski/Flickr)
Marek belka

Wciąż nie wiadomo, czy we wtorkowym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej uczestniczyć będzie prezes NBP Marek Belka - poinformował dzisiaj rzecznik prasowy Narodowego Banku Polskiego Przemysław Kuk.

Rada Polityki Pieniężnej, której przewodniczącym jest prezes NBP, spotyka się 17 czerwca na jednodniowym posiedzeniu roboczym. Posiedzenie to odbywa się zgodnie z harmonogramem prac Rady.

Członek Rady Elżbieta Chojna-Duch mówiła wczoraj, że RPP poruszy na wtorkowym spotkaniu kwestię opublikowanych nagrań rozmowy prezesa NBP z szefem MSW. - _ Rada z pewnością poruszy tę kwestię na wtorkowym posiedzeniu. W tym przykrym kontekście należą się Radzie wyjaśnienia _ - powiedziała Chojna-Duch.

Rzecznik prasowy NBP pytany przez PAP w poniedziałek, czy na posiedzeniu RPP będzie obecny Marek Belka, powiedział, że nie wie, bo szef NBP jest w tej chwili w samolocie. Jego powrót do kraju planowany jest około południa. Na pytanie, czy prof. Marek Belka poda się do dymisji, Kuk powiedział: - _ Ciężko mi na to pytanie odpowiedzieć w tym momencie _.

Premier Donald Tusk w poniedziałek o godz. 15 odniesie się do sprawy. Prokuratura zapowiedziała swoją reakcję po zapoznaniu się z całością publikacji. Niektórzy politycy opozycji mówią o komisji śledczej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent czeka na wyjaśnienia premiera Prezydent ocenia sytuację jako poważny kryzys instytucji państwa.
"To jaskrawe naruszenie niezależności NBP" -_ Mamy do czynienia właściwie z konspiracją. Dlatego, że nie sądzę, żeby uczestnicy tej rozmowy zamierzali uczynić ją publiczną _ - twierdzi Leszek Balcerowicz.
Afera podsłuchowa w rządzie. "Fragmenty wyrwane z kontekstu" i "manipulacja" Narodowy Bank Polski ostro komentuje publikację Wprost. Są wyjaśnienia, są też przeprosiny.
Tagi: afera taśmowa, marek belka, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz