Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rachmistrz zapyta nas o związek partnerski

0
Podziel się:

Podczas spisu powszechnego w 2011 nie będzie można odmówić odpowiedzi na temat konkubinatu.

Rachmistrz zapyta nas o związek partnerski
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bFelEnAR

Podczas spisu powszechnego w 2001 nie będzie można odmówić odpowiedzi na pytania o życie w związku pozamałżeńskim albo o zakres inwalidztwa.

O projekcie ustawy o narodowym spisie powszechnym w 2011 r. pisze _ Rzeczpospolita _. Spis ten ma być częścią akcji prowadzonej we wszystkich krajach Unii Europejskiej .

Zakres spisu i niektóre pytania już wzbudza kontrowersje. Na ten temat wypowiadał się generalny inspektor ochrony danych osobowych i Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Podkreślają oni, że niektóre informacje podczas badań statystycznych mogą być podawane tylko dobrowolnie. Dotyczy to m.in. wyznania, życia osobistego, poglądów politycznych i filozoficznych - czytamy w dzienniku.

bFelEnAT

Wątpliwości GIODO budzi zbieranie danych o niepełnosprawności.- _ O niepełnosprawność pytaliśmy też w 2002 r. i nie było z tym żadnych problemów _- mówi z kolei rzecznik Głównego Urzędu Statystycznego Wiesław Łagodziński.

Podczas planowanego spisu rachmistrze spytają wprost o stopień pokrewieństwa, powinowactwa lub związek pomiędzy zamieszkującymi ze sobą osobami. Na to pytanie nie można będzie odmówić odpowiedzi. Rachmistrz spyta też, jak długo trwa związek partnerski.

Z projektu wynika natomiast, że będzie można odmówić odpowiedzi tylko na niektóre pytania - o wyznanie oraz liczbę dzieci.

Zakres zbieranych danych nie jest jeszcze przesądzony. Decyzja o zawartości spisu należy ostatecznie do Sejmu - czytamy w gazecie.

bFelEnBu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)