Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Putin: Zachód przymyka oczy na śmierć cywilów na Ukrainie

1
Podziel się:

Prezydent Rosji Władimir Putin zarzucił przywódcom europejskim, że przymykają oczy na działania militarne armii ukraińskiej, których celem są rejony zamieszkane przez ludność cywilną.

Putin: Zachód przymyka oczy na śmierć cywilów na Ukrainie
(EPA/MIKHAIL KLIMENTIEV)

Siły ukraińskie _ obierają wyraźnie za cel dzielnice mieszkaniowe _ - oświadczył Putin w wypowiedzi transmitowanej przez telewizję, i dodał: _ Niestety, w wielu krajach, w tym europejskich, wolą tego nie zauważać _.

Prezydent Rosji oskarżył także władze w Kijowie o brak chęci do _ dialogu politycznego _ z południowo-wschodnimi obwodami Ukrainy. _ Obecne władze w Kijowie nie chcą prowadzić konkretnego dialogu politycznego ze wschodem kraju _ - mówił.

Ocenił także, że celem działań prorosyjskich separatystów jest obecnie _ odepchnięcie (ukraińskich) sił zbrojnych i ich artylerii, by nie dać im możliwości ostrzeliwania dzielnic mieszkaniowych _.

Putin ocenił także, że zaczyna się _ bardzo ważny proces bezpośrednich rozmów _ i _ wznawiane są kontakty _.

W stolicy Białorusi Mińsku ma w poniedziałek dojść do spotkania grupy kontaktowej ds. kryzysu ukraińskiego z udziałem przedstawicieli Ukrainy, Rosji i OBWE. Stronę ukraińską ma reprezentować były prezydent Leonid Kuczma, a rosyjską - ambasador na Ukrainie Michaił Zurabow. Swój udział zapowiedział również przedstawiciel separatystów, wicepremier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Andriej Purgin.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie już w Doniecku. W Ługańsku regularna bitwa pancerna Rosyjscy wojskowi rozszerzają obszar działania, nie ukrywają już tego, że są w Doniecku i atakują lotnisko w Ługańsku.
Kontrofensywa wojsk rosyjskich na Ukrainie? Dowodem na postępowanie Rosji są pogrzeby zabitych żołnierzy oraz transport rannych do Petersburga, gdzie mają przejść leczenie. Waszyngton jest zaniepokojony atakiem na Nowoazowsk.
Kanclerz Merkel żąda od Putina wyjaśnień! Chodzi o najnowsze doniesienia o wtargnięciu rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
wooww
rok temu
ha ha ha ha