Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin wprowadza autorytarne rządy?

0
Podziel się:

Nie mają powodów do radości i dumy przedstawiciele rosyjskich władz. Raport Human Rights Watch na temat przestrzegania praw człowieka w Rosji nie pozostawił na nich suchej nitki.

Putin wprowadza autorytarne rządy?
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

Nie mają powodów do radości i dumy przedstawiciele rosyjskich władz. Raport Human Rights Watch na temat przestrzegania praw człowieka w Rosji nie pozostawił na nich suchej nitki.

_ - W Rosji nie było jeszcze nigdy tak źle _ - tak oceniają sytuację u naszych sąsiadów obrońcy praw człowieka. Według szefowej departamentu do spraw Rosji i centralnej Azji Rachel Denber, _ 2012 rok był najgorszym pod względem przestrzegania praw człowieka w Rosji”. _

_ - Najbardziej dostało się Władimirowi Putinowi. W raporcie Human Rights Watch zwrócono uwagę na pogorszenie się sytuacji w Rosji wraz z objęciem przez niego urzędu prezydenta. _W ciągu kilku miesięcy autorytaryzm osiągnął taki poziom, jakiego jeszcze nie było w najnowszej historii Rosji - twierdzą autorzy raportu.

Znana rosyjska obrończyni praw człowieka, szefowa Moskiewskiej Fundacji Helsińskiej Ludmiła Aleksiejewa zgadza się z tymi stwierdzeniami. W rozmowie z Polskim Radiem podkreślił, że _ Rosja Putina i Miedwiediewa nie jest państwem demokratycznym _. Przedstawiciele Human Rights Watch przypomnieli, że za rok Rosja będzie gospodarzem zimowych Igrzysk olimpijskich. W ich ocenie, poczynania władz nie mają nic wspólnego z duchem olimpizmu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważne zadanie dla rosyjskiego rządu. Będą... Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył dzisiaj, że jednym z podstawowych zadań rządu Rosji jest poprawa klimatu inwestycyjnego w FR.
Wzrasta napięcie między Rosją a Ameryką Po objęciu urzędu prezydenta, Barack Obama postanowił współpracować z Kremlem w budowie demokracji w Rosji. To się zmieniło?
USA obrażone? Moskwie jest przykro... Z zadowoleniem decyzję Waszyngtonu przyjęła rosyjska opozycja. Zdaniem jej liderów, USA dawno już powinny były zaprzestać rozmów z rosyjskimi władzami.
wiadomości
KOMENTARZE
(0)