Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Putin ponownie nazywa Ukrainę "Noworosją"

1
Podziel się:

Władimir Putin po raz kolejny używa terminu "Noworosja" w kontekście wschodniej Ukrainy. P

Putin ponownie nazywa Ukrainę "Noworosją"
(World Economic Forum)

Władimir Putin po raz kolejny używa terminu Noworosja w kontekście wschodniej Ukrainy. Prezydent Rosji pojawił się w moskiewskiej cerkwi, w której gromadzona jest pomoc dla separatystów działających na wschodzie Ukrainy.

Putin zapalił tam świeczkę w intencji tych, którzy - jak się wyraził - _ zostali ranni lub stracili życie, broniąc ludzi w Noworosji _.

Władimir Putin po raz pierwszy użył wyrażenia _ Noworosja _ w kontekście Ukrainy w kwietniu, po aneksji Krymu przez Rosję. Wywołał tym protesty w Kijowie i na Zachodzie. Nazwa _ Noworosja _ jest stosowana przez separatystów na Ukrainie przy opisywaniu regionów Donieckiego i Ługańskiego.

Noworosja, to termin historyczny, używany od 18. do 20. wieku w Rosji na określenie przyłączonych do Rosji terenów. Dotyczyło to - po wojnach z Turcją - obszarów na północ od Morza Czarnego i Azowskiego i południe od granic Rzeczypospolitej sprzed 1793 roku, na terenie obecnej południowej Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko rozmawiał z Putinem. Rozejm? W trakcie rozmowy strony skoordynowały działania na rzecz kontynuacji rozejmu.
Putin oskarża Zachód. "Zamykają oczy na..." Prezydent Rosji Władimir Putin zarzucił przywódcom europejskim, że przymykają oczy na działania militarne armii ukraińskiej, których celem są rejony zamieszkane przez ludność cywilną.
Lotnisko w Ługańsku padło. Batalion rosyjskich czołgów ruszy dalej? Ukraińcy musieli się wycofać pod pod silnym ostrzałem rosyjskiej artylerii.
Kontrofensywa wojsk rosyjskich na Ukrainie? Dowodem na postępowanie Rosji są pogrzeby zabitych żołnierzy oraz transport rannych do Petersburga, gdzie mają przejść leczenie. Waszyngton jest zaniepokojony atakiem na Nowoazowsk.
Kanclerz Merkel żąda od Putina wyjaśnień! Chodzi o najnowsze doniesienia o wtargnięciu rosyjskich żołnierzy na terytorium Ukrainy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
xelor210
rok temu
a może Putinozja albo Putozopja