Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin o Pussy Riot: Nie zrobiły niczego dobrego

0
Podziel się:

Członkinie grupy punkrockowej Pussy Riot, oskarżone są o chuligaństwo w prawosławnej świątyni.

Putin o Pussy Riot: Nie zrobiły niczego dobrego
(AP/FOTOLINK/East News)
bEJVkvpN

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że trzy członkinie grupy punkrockowej Pussy Riot, oskarżone o chuligaństwo w prawosławnej świątyni, nie powinny być traktowane przez wymiar sprawiedliwości zbyt surowo, choć on sam potępia ich czyn.

Wypowiadając się w Londynie, gdzie Putin obserwował olimpijskie zawody w judo, w których startują Rosjanie, ocenił, że w proteście młodych kobiet _ nie było nic dobrego _.

_ - Niemniej nie uważam, że powinny być sądzone zbyt surowo. Mam nadzieję, że same wyciągną jakieś wnioski _ - odpowiedział Putin na pytanie dziennikarzy.

bEJVkvpP

Wyraził następnie nadzieję, że _ sąd podejmie odpowiednią, uzasadnioną decyzję _. Dodał, że temat członkiń zespołu nie był poruszany w rozmowie w czwartek z premierem W. Brytanii Davidem Cameronem.

21 lutego pięć artystek z Pussy Riot wykonało w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. Trzy z nich zatrzymano, gdy umieściły w internecie film ze swojego występu.

22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, 29-letnia Jekatierina Samucewicz i 24-letnia Maria Alochina nie przyznają się do zarzucanego im chuligaństwa, lecz przeprosiły tych, których ich koncert w świątyni mógł obrazić.

Mimo bardzo licznych apeli rosyjskich i zagranicznych twórców kultury i artystów w obronie młodych kobiet areszt przedłużono im do stycznia 2013 roku.

bEJVkvpV
Czytaj więcej w Money.pl
Proces Pussy Riot. Ewakuacja ludzi z sądu Z moskiewskiego sądu, gdzie toczy się proces oskarżonych o chuligaństwo trzech członkiń grupy punkrockowej Pussy Riot, ewakuowano ludzi po anonimowym telefonie o ładunku wybuchowym w budynku.
Siedzą w celi, bo chciały przegonić Putina Do sądzonych w Moskwie za chuligaństwo w cerkwi członkiń zespołu Pussy Riot dwukrotnie wzywano dzisiaj pogotowie ratunkowe
bEJVkvqq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)