Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin dostał burę od Miedwiediewa

0
Podziel się:

Prezydent Rosji skrytykował wypowiedź premiera dotyczącą zamachu na lotnisku Domodiedowo.

Putin dostał burę od Miedwiediewa
(ec.europa.eu)
bEEMRCrV

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że jest niedopuszczalne, by ktokolwiek mówił publicznie o wykryciu przestępstwa przed zakończeniem wszystkich czynności śledczych i sporządzeniem aktu oskarżenia.

Miedwiediew powiedział to w kontekście niedawnego samobójczego zamachu bombowego na lotnisku Domodiedowo w Moskwie, w którym 36 osób zginęło, a ponad 180 zostało rannych. O wykryciu tego przestępstwa w środę wieczorem poinformował premier Władimir Putin w czasie wizyty w siedzibie państwowej telewizji Kanał 1. Relację ze spotkania z szefem rządu stacja ta nadała w czwartek rano.

- _ Uważam za absolutnie niedopuszczalne, by przed zakończeniem wszystkich czynności śledczych i sporządzeniem aktu oskarżenia ktokolwiek ogłaszał wykrycie przestępstwa. Tym bardziej tak ciężkiego, jak przestępstwo o charakterze terrorystycznym _ - oznajmił prezydent na spotkaniu z szefami Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
i Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, Aleksandrem Bortnikowem i Aleksandrem Bastrykinem. - _ Trzeba pracować, a nie zajmować się autoreklamą _ - dodał.

bEEMRCrX

Bortnikow i Bastrykin poinformowali Miedwiediewa o dotychczasowych wynikach śledztwa w sprawie ataku terrorystycznego w Domodiedowie. - _ Przekazaliście mi, że są postępy w dochodzeniu. To dobrze. Jednak ani przedstawiciele prokuratury i Komitetu Śledczego, ani inni urzędnicy nie mają prawa ogłaszania wykrycia przestępstwa. To przestępstwo nie zostało wykryte, choć postęp jest _ - podkreślił prezydent.

Szef FSB podał, że na lotnisku Domodiedowo w powietrze wysadził się 20-letni mieszkaniec jednej z republik Północnego Kaukazu. Według Bortnikowa, do terrorystów przyłączył się w sierpniu 2010 roku.

Szef FSB poinformował także, że ustalono osoby, które pomagały sprawcy zamachu; wysłano za nimi listy gończe. - _ Domyślamy się, kto był organizatorem _ - oświadczył Bortnikow, zapewniając, iż jego podwładni czynią wszystko, by schwytać wszystkich mających związek z tym przestępstwem.

bEEMRCsd

Podczas wizyty w siedzibie Kanału 1 Putin oznajmił, że śledztwo nie tylko ma _ punkty zaczepienia _, ale wręcz _ można uważać, iż sprawa została wykryta _. Premier podkreślił też _ absolutną bezsensowność _ tego aktu terroru.

- _ Oni nawet nie wiedzą, czego chcą. Nie potrafią sformułować swoich żądań. Jest to taki anarchistyczny terroryzm przeciwko wszystkim i wszystkiemu: przeciwko państwu, przeciwko władzy, przeciwko krajowi _ - powiedział Putin.

O wykryciu przestępstwa w sobotę informował także Komitet Śledczy FR. - _ Ustaliliśmy tożsamość zamachowca-samobójcy, który zdetonował ładunek wybuchowy, wypełniony elementami potęgującymi siłę rażenia _ - przekazał wtedy rzecznik Komitetu Śledczego FR Władimir Markin.

Markin nie podał nazwiska zamachowca, ponieważ - jak zauważył - _ trwają czynności operacyjno-poszukiwawcze zmierzające do zidentyfikowania i zatrzymania organizatorów tego aktu terrorystycznego i ich wspólników _.

bEEMRCse

Do eksplozji w Domodiedowie doszło 24 stycznia o godz. 16.32 czasu moskiewskiego (godz. 14.32 czasu polskiego). Zamachowiec-samobójca zdetonował bombę w hali przylotów, przy wyjściu z zielonej strefy celnej, obok jednej z tamtejszych kawiarni. Siłę wybuchu eksperci oszacowali na 5-7 kg trotylu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t102810.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;36;ofiara;zamachu;w;moskwie,250,0,764410.html) Jest 36. ofiara zamachu w Moskwie Sprawcą zamachu był 20-letni mężczyzna pochodzący z jednej z republik Kaukazu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t129904.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/20-latek;z;kaukazu;sprawca;zamachu,3,0,762627.html) 20-latek z Kaukazu sprawcą zamachu Rosyjskie służby ustaliły tożsamość zamachowca, który detonował ładunek na moskiewskim lotnisku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t83732.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;za;zamachem;w;moskwie;nie;stoja;czeczeni,10,0,760586.html) Putin: Za zamachem w Moskwie nie stoją Czeczeni Początkowo to właśnie ich służby podejrzewały o wysadzenie w powietrze hali przylotów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/50/t85042.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poleciala;glowa;po;zamachu;na;domodiedowie,67,0,760387.html) Poleciała głowa po zamachu na Domodiedowie Miedwiediew zwolnił urzędnika MSW odpowiedzialnego za bezpieczeństwo w transporcie.
bEEMRCsy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)