Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Putin będzie się zbroił. Rosja odczuwa zagrożenie

0
Podziel się:

Rosja odczuwa jako zagrożenie bezprecedensowy wzrost aktywności sił USA i NATO w krajach wschodniej i środkowej Europy.

Putin będzie się zbroił. Rosja odczuwa zagrożenie
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

Rosja będzie zwiększać swój potencjał militarny. Taką deklarację złożył Władimir Putin na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

W trakcie obrad omawiano kwestie związane z _ bezpieczeństwem suwerenności i terytorialnej integralności Rosji _. Jak oświadczył gospodarz Kremla _ nie ma obecnie bezpośredniego, wojskowego zagrożenia bezpieczeństwa kraju _.

Putin jednak nie omieszkał podkreślić, że Rosja odczuwa jako zagrożenie _ bezprecedensowy wzrost aktywności sił USA i NATO w krajach wschodniej i środkowej Europy _. W związku z tym Moskwa jest zmuszona zwiększyć swój potencjał militarny.

W ocenie prezydenta Rosji - konieczne jest podjęcie odpowiednich działań wyprzedzających, aby jak to ujął, zdążyć na czas ze wzmocnieniem swoich zdolności obronnych.

Jednocześnie prezydent Rosji wezwał Ukraińców do przerwania działań zbrojnych i podpisania trwałego zwieszenia broni. Skrytykował przy tym Kijów za użycie czołgów w trakcie operacji antyterrorystycznej, w zagłębiu Donieckim.

Zapewnił także, że uczyni wszystko, aby separatyści zezwolili na rzetelne zbadanie przyczyn katastrofy malezyjskiego samolotu.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama radzi Putinowi: Koszty będą ogromne Obama powiedział Putinowi, że Rosja poniesie dalsze koszty, jeśli nie będzie z jej strony konkretnych działań na rzecz złagodzenia sytuacji.
NATO przeliczyło się w sprawie wojsk Rosji? Służby wywiadowcze niektórych państw członkowskich kwestionują ocenę sekretarza generalnego Sojuszu Andersa Fogha.
NATO wyśle żołnierzy na Ukrainę? Sojusz radzi jak mocniej uderzyć w Moskwę. Tymczasem Rosjanie grożą władzom w Kijowie, że... .
USA wzmocnią NATO. "By uspokoić sojuszników" Ben Rhodes, doradca prezydenta USA, przyznał że chodzi zarówno o wysłanie dodatkowego sprzętu jak i personelu wojskowego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)