Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
17.05.2012 06:06

Putin aresztuje opozycję. 30 osób trafiło za kratki

To głównie młodzi ludzie. Policja zarzuciła im, że demolowali trawniki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Przeciwnicy Władimira Putina zostali zatrzymani wczoraj wieczorem. To głównie młodzi ludzie, którzy koczowali na skwerze Kudrińskim, niedaleko stacji metra Barykadnaja. Domagają się oni rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich. *

Protesty opozycji zaczęły się w przeddzień inauguracji prezydentury Władimira Putina. Początkowo był to prawie 20 tysięczny wiec w trakcie, którego doszło do strać z policją. Później opozycjoniści postanowili dyżurować całą dobę w różnych miejscach rosyjskiej stolicy.

Każdego dnia są przeganiani przez policję i wsadzani do aresztów. Przenoszą się więc w inne miejsce i tam kontynuują protest. Na placu Kudrińskim przez wiele godzin pikietowało kilkaset osób.

Późnym wieczorem policjanci oznajmili demonstrantom, że część z nich demoluje trawnik i jest pijana. Funkcjonariusze zatrzymali około 30 osób. Opozycjoniści nie przerwali swojego protestu i zamierzają wytrwać do połowy czerwca.

Policja zapowiada, że będzie interweniować tylko gdy demonstranci będą naruszać porządek publiczny.

Czytaj więcej w Money.pl
Za namiot obok Kremla zatrzymała ją policja Około stuosobowa grupa ruszyła w kierunku posterunku, aby domagać się jej uwolnienia.
Żądali odejścia Putina. Rok przywitają w... Policja zatrzymała kilkudziesięciu opozycjonistów, m.in. pisarza Eduarda Limonowa.
Bankiet na cześć Putina. Zobacz, co podadzą 26 milionów rubli, czyli 890 tysięcy dolarów - tyle ma kosztować bankiet na cześć Władimira Putina obejmującego dziś - po raz kolejny - urząd prezydenta Rosji.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz