Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin aresztuje opozycję. 30 osób trafiło za kratki

0
Podziel się:

To głównie młodzi ludzie. Policja zarzuciła im, że demolowali trawniki.

Putin aresztuje opozycję. 30 osób trafiło za kratki
(PAP/EPA)
bFeXHbed

Przeciwnicy Władimira Putina zostali zatrzymani wczoraj wieczorem. To głównie młodzi ludzie, którzy koczowali na skwerze Kudrińskim, niedaleko stacji metra Barykadnaja. Domagają się oni rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych i prezydenckich.

Protesty opozycji zaczęły się w przeddzień inauguracji prezydentury Władimira Putina. Początkowo był to prawie 20 tysięczny wiec w trakcie, którego doszło do strać z policją. Później opozycjoniści postanowili dyżurować całą dobę w różnych miejscach rosyjskiej stolicy.

Każdego dnia są przeganiani przez policję i wsadzani do aresztów. Przenoszą się więc w inne miejsce i tam kontynuują protest. Na placu Kudrińskim przez wiele godzin pikietowało kilkaset osób.

bFeXHbef

Późnym wieczorem policjanci oznajmili demonstrantom, że część z nich demoluje trawnik i jest pijana. Funkcjonariusze zatrzymali około 30 osób. Opozycjoniści nie przerwali swojego protestu i zamierzają wytrwać do połowy czerwca.

Policja zapowiada, że będzie interweniować tylko gdy demonstranci będą naruszać porządek publiczny.

Czytaj więcej w Money.pl
Za namiot obok Kremla zatrzymała ją policja Około stuosobowa grupa ruszyła w kierunku posterunku, aby domagać się jej uwolnienia.
Żądali odejścia Putina. Rok przywitają w... Policja zatrzymała kilkudziesięciu opozycjonistów, m.in. pisarza Eduarda Limonowa.
Bankiet na cześć Putina. Zobacz, co podadzą 26 milionów rubli, czyli 890 tysięcy dolarów - tyle ma kosztować bankiet na cześć Władimira Putina obejmującego dziś - po raz kolejny - urząd prezydenta Rosji.
bFeXHbeG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)