Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polityka w rosji
18.11.2014 06:15

Putin za procedurą skreślania NGO z listy "zagranicznych agentów"

Obecnie Ministerstwo Sprawiedliwości nie wyklucza ze spisu zagranicznych agentów tych organizacji, które już nie otrzymują środków finansowych z zagranicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Global Panorama / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Prezydent Rosji Władimir Putin poparł propozycję rzecznika praw człowieka FR Ełły Pamfiłowej, by opracować procedurę wykreślania z rejestru zagranicznych agentów organizacji pozarządowych (NGO), które przestały być finansowane z zagranicy.

Poinformowały o tym rosyjskie media relacjonując spotkanie Pamfiłowej w rezydencji Putina w Nowo-Ogariowie koło Moskwy.

Rzeczniczka praw człowieka zauważyła, że obecnie Ministerstwo Sprawiedliwości nie wyklucza ze spisu zagranicznych agentów tych organizacji, które już nie otrzymują środków finansowych z zagranicy i zajmują się obroną praw człowieka.

_ Istniejący system nie pozwala wyjść z tego rejestru _ - powiedziała Pamfiłowa, która poinformowała o propozycjach opracowania procedury, która to umożliwi.

Propozycjami mają się zająć obrońcy praw człowieka wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości - powiedziała Ełła Pamfiłowa i poprosiła prezydenta o poparcie tej propozycji, na co ten odpowiedział pozytywnie. Zaznczył też, że takie organizacje pozarządowe mogą zaskarżać decyzje w sądach.

Uchwalona w 2012 roku przez parlament Rosji z inicjatywy Kremla ustawa o organizacjach otrzymujących środki finansowe z zagranicy, a uczestniczących w życiu politycznym FR, nakłada na te organizacje obowiązek wystąpienia do resortu sprawiedliwości o wpisanie do rejestru zagranicznych agentów.

Sąd Konstytucyjny FR orzekł, że wszelkie próby dopatrywania się w określeniu _ zagraniczny agent _ negatywnego znaczenia sięgającego epoki ZSRR, są pozbawione podstaw prawno-konstytucyjnych. Niemniej Rosjanie, jak wynika z badań socjologicznych, wciąż kojarzą to określenie ze szpiegostwem.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/m299761.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukrainie-szef-msw-ukrainy-7-tys,105,0,1660009.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraina "u progu ataku na dużą skalę" _ - Na terytoriach obwodu donieckiego i ługańskiego w ostatnich tygodniach skoncentrowały się grupy rosyjskich wojsk. Nasi dyplomaci mówią o tym publicznie - _ oświadczył Awakow w rozmowie z portalem Insider.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/m324080.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna-na-ukrainie-putin-ostro-nie-pozwole-,83,0,1658963.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin ostro: Nie pozwolę, by Kijów... Putin mówił również między innymi o skutkach zachodnich sankcji dla Rosji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/m214459.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/stosunki-niemcy-rosja-zaostrzaja-sie,120,0,1659000.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Konflikt Moskwa-Berlin? Kreml wyrzucił niemiecką dyplomatkę Krok władz rosyjskich jest odpowiedzią na wcześniejsze wyproszenie z Niemiec rosyjskiego pracownika konsulatu.
Tagi: polityka w rosji, ngo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz