Notowania

putin
18.11.2014 19:19

Putin: USA chcą sobie podporządkować Rosję

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył , że USA nie chcą upokorzyć Rosji, lecz ją sobie podporządkować, co - jak podkreślił - nigdy nikomu się nie udało i się nie uda.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bohan / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył we wtorek, że USA nie chcą upokorzyć Rosji, lecz ją sobie podporządkować, co - jak podkreślił - nigdy nikomu się nie udało i się nie uda.

Putin powiedział to w Moskwie na spotkaniu z aktywistami Ogólnorosyjskiego Frontu Narodowego (ONF), masowego ruchu społecznego skupiającego jego stronników.

_ - Oni nie chcą nas upokorzyć, oni chcą nas sobie podporządkować. Chcą naszym kosztem rozwiązywać swoje problemy, chcą poddać nas swoim wpływom. W stosunku do Rosji nigdy nikomu to się nie udało i się nie uda _ - powiedział.

Prezydent oznajmił również, że kraje, które wprowadziły sankcje przeciwko Rosji, same są sobie winne i straciły opanowany przez siebie rosyjski rynek artykułów żywnościowych.

_ -Jesteśmy dorosłymi ludźmi i rozumiemy, co się dzieje. W istocie rzeczy wykorzystaliśmy niepoprawne postępowanie naszych partnerów, przede wszystkim tych państw, które z powodzeniem opanowały rosyjski rynek produktów rolnych. Uważam, że one same się podstawiły, nakładając na nas sankcje _ - powiedział.

Putin podkreślił, że _ dało to Rosji prawo - również moralne - do wprowadzenia kontrsankcji _. _ Objęły one tę branżę, która w ostatnich latach demonstrowała bardzo dobre tempo rozwoju _ - dodał.

Prezydent Rosji ocenił, że _ rosyjskie rolnictwo jest w stanie poradzić sobie praktycznie ze wszystkimi zadaniami _. _ Jeśli nie czulibyśmy, że rolnictwo może rozwiązać te zadania, to nigdy nie zastosowalibyśmy kontrposunięć _ - zaznaczył.

7 sierpnia Rosja zakazała importu owoców, warzyw, mięsa, drobiu, ryb, mleka i nabiału z USA, Unii Europejskiej, Australii, Kanady i Norwegii, odpowiadając w ten sposób na sankcje nałożone na nią przez Zachód w związku z agresywną polityką Moskwy wobec Ukrainy.

Ogólnorosyjski Front Narodowy zawiązał się w maju 2011 roku z inicjatywy Putina, w którego zamyśle miała to być koalicja organizacji, którym nie jest obojętna przyszłość Rosji. W ciągu trzech lat do frontu przystąpiły lojalne wobec Kremla stowarzyszenia kombatanckie, młodzieżowe, kobiece, związkowe i biznesowe - łącznie ponad 1900 organizacji z całej Rosji. Akces do ONF zgłosiło również wiele zakładów pracy. Jego partnerami zostały partie polityczne: Jedna Rosja, Patrioci Rosji, Ojczyzna i Kozacka Partia FR.

Podczas wyborów prezydenckich w marcu 2012 roku ONF w różnych miastach FR organizował manifestacje poparcia dla Putina. Uczestniczył także w wyborach do Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu, w grudniu 2011 roku. Jego przedstawicielom przypadła jedna trzecia miejsc na listach Jednej Rosji, kierowanej przez Putina i premiera Dmitrija Miedwiediewa. Ostatecznie objęli oni 87 mandatów (z 238 zdobytych przez tę partię władzy).

W maju 2013 roku Ogólnorosyjski Front Narodowy przekształcił się w ruch społeczny. Na jego czele stanął Putin.

Z Moskwy Jerzy Malczyk

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/m325999.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/szczyt-apec-spotkanie-obamy-i-putina,34,0,1655842.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama spotkał się twarzą twarz z Putinem Przywódcy USA i Rosji mieli krótką chwilę na zamienienie paru zdań, gdy czekali na zdjęcie szefów państw i rządów uczestniczących w szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/m202885.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rosyjskie;sankcje;gospodarcze;na;usa;i;ue,246,0,1601270.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kreml przygotował nowe sankcje na USA i UE Rząd Dmitrija Miedwiediewa przekazał już stosowne propozycje prezydentowi Władimirowi Putinowi.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/22/m316950.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna;na;ukrainie;usa;ukraincy;w;nowym;jorku;demonstrowali;przeciw;polityce;rosji,62,0,1600830.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Demonstracja w USA. "Nie chcemy wojny" Na planszach i transparentach widniały m.in. napisy: _ Powstrzymajcie Putina na Ukrainie - możecie być następni, Zastopujcie Putina teraz. _
Tagi: putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz