Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pussy Riot zostaną w więzieniu. Sąd odrzucił ich wniosek

0
Podziel się:

Przeciwko przedterminowemu zwolnieniu Tołokonnikowej wystąpiła prokuratura.

Pussy Riot zostaną w więzieniu. Sąd odrzucił ich wniosek
(Andrey Stenin/RIA Novosti/EAST NEWS)
bEJVlrmd

Sąd Rejonowy w Zubowej Polanie w Mordowii, około 600 km na południowy wschód od Moskwy, dziś odrzucił wniosek Nadieżdy Tołokonnikowej, członkini punkrockowej grupy Pussy Riot, o przedterminowe zwolnienie warunkowe.

23-letnia Tołokonnikowa w tamtejszej kolonii karnej odbywa karę dwóch lat pozbawienia wolności za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _. Została skazana po tym, gdy razem z dwiema koleżankami w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonała utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _.

Przeciwko przedterminowemu zwolnieniu Tołokonnikowej wystąpiła prokuratura. Wniosku kobiety nie poparła także dyrekcja łagru, która swoje stanowisko uzasadniła m.in. karą dyscyplinarną nałożoną na Tołokonnikową za to, że nie ukłoniła się na naczelnikowi kolonii.

bEJVlrmf

Tołokonnikowa prosząc o przedterminowe zwolnienie warunkowe oświadczyła, że niezmiennie nie poczuwa się do winy i nie zamierza wyrażać skruchy. W kolonii karnej pracuje jako szwaczka.

O przedterminowe zwolnienie, o które można zabiegać po odbyciu połowy kary, starała się także druga osadzona Maria Alochina. W styczniu sąd odrzucił jej prośbę. Alochina odbywa karę w łagrze w Kraju Permskim, około 1300 km na wschód od Moskwy. Obie uwięzione mają nieletnie dzieci.

Wraz z Tołokonnikową i Alochiną skazana została też Jekatierina Samucewicz, której sąd jednak zawiesił wykonanie kary.

Czytaj więcej w Money.pl
Miss Rosji w obronie skazanych dziewczyn
Kozacy chcieli pojmać szwajcarskiego reżysera Próbowali w Moskwie zerwać spektakl o Pussy Riot.
Nie będzie litości dla matki. Pójdzie siedzieć Sąd oddalił wniosek odbywającej karę więzienia Marii Alochinej z zespołu Pussy Riot, która zabiegała o odroczenie kary ze względu na małoletnie dziecko.
bEJVlrmG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)