Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pussy Riot w Watykanie. Papież solidaryzuje się z Cerkwią

0
Podziel się:

Benedykt XVI wyraził zdumienie reakcją niektórych mediów na wydarzenia związane z zatrzymaniem dziewczyn.

Pussy Riot w Watykanie. Papież solidaryzuje się z Cerkwią
(Sergey Kozhukhov/GFDL/Wikipedia)

Podczas rozmowy Benedykta XVI z numerem 2 rosyjskiej Cerkwi patriarchą Hilarionem pojawiła się sprawa grupy Pussy Riot, której członkinie sąd w Moskwie skazał za happening _ Bogurodzico przegoń Putina _w soborze Chrystusa Zbawiciela - podała włoska agencja SIR.

Agencja włoskiego episkopatu powołując się na notę Patriarchatu Moskiewskiego i całej Rusi poinformowała o wtorkowym spotkaniu papieża z wysokiej rangi dostojnikiem Cerkwi, przebywającym w Watykanie na synodzie biskupów na temat nowej ewangelizacji.

Według tego komunikatu Hilarion przekazał Benedyktowi XVI pozdrowienia od zwierzchnika rosyjskiego prawosławia patriarchy Cyryla. Z noty wynika, że z papieżem rozmawiał też o _ profanacji świętych miejsc chrześcijaństwa w różnych krajach _. Odniósł się także do _ aktów wandalizmu, jakie miały miejsce w soborze Chrystusa Zbawiciela _ w lutym. Strona rosyjska podała, że _ papież wyraził solidarność z rosyjską Cerkwią w tej kwestii i wyraził zdumienie reakcją niektórych mediów na te wydarzenia _.

Agencja SIR poinformowała ponadto, że również biskupi z państw europejskich wyrazili solidarność z Patriarchatem Moskiewskim i całej Rusi w związku z serią aktów wandalizmu i agresji, wymierzonych w obiekty rosyjskiej Cerkwi w minionym roku.

W wystosowanym dziś liście do patriarchy Hilariona Rada Konferencji Episkopatów Europy, której wiceprzewodniczącym jest arcybiskup Józef Michalik, wyraziła _ głębokie zaniepokojenie z powodu licznych i rosnących przejawów dyskryminacji chrześcijan w różnych krajach, szerzenia się uczuć antychrześcijańskich i przeciwko Kościołowi, zwłaszcza w Federacji Rosyjskiej, w ostatnich miesiącach _.

Czytaj więcej w Money.pl
Watykan: Benedykt XVI o kryzysie wiary Zwracając się do 20 tysięcy wiernych na Placu św. Piotra papież podkreślił, że w obecnych czasach wiele przemian kulturowych wykazuje formy barbarzyństwa.
Kamerdyner papieża przed Trybunałem Stanu? W każdej chwili papież może podjąć decyzję o ułaskawieniu swego byłego kamerdynera.
Papieski kamerdyner gotów jest na proces W ciągu kilku najbliższych dni okaże się, czy papieski kamerdyner stanie przed sądem. Watykan boi się medialnego zamieszania.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)