Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pussy Riot skazane. Sąd uznał je winnymi chuligaństwa

0
Podziel się:

W związku z procesem, w wielu krajach różne środowiska okazywały solidarność z członkiniami Pussy Riot.

Pussy Riot skazane. Sąd uznał je winnymi chuligaństwa
(PAP/EPA)

Członkinie punk rockowego zespołu Pussy Riot zostały dziś skazane. Sąd uznał, że trzy kobiety są winne chuligaństwa motywowanego nienawiścią religijną. Na razie nie znany jest jeszcze wymiar kary.

W związku z procesem, w wielu krajach różne środowiska okazywały solidarność z członkiniami Pussy Riot. W Bułgarii kolorowymi kominiarkami udekorowano figury na pomniku żołnierzy Armii Radzieckiej w Sofii. Anonimowa grupa zrobiła to na znak poparcia dla rosyjskiej grupy.

Znajdujący się w samym centrum bułgarskiej stolicy 37-metrowy pomnik żołnierza z karabinem maszynowym w ręku otaczają trzy grupy rzeźb, które przyozdobiono komniniarkami z napisem _ Wszyscy jesteśmy Pussy Riot _. Dekorację zdjęto szybko, jeszcze w godzinach rannych, lecz zdjęcia rozpowszechniono w internecie razem z apelem podpisanym _ Grupa ludzi _.

_ Opowiadamy się za natychmiastowym uwolnieniem Marii, Nadieżdy i Jekatieriny! Wolność wyrażania swojego stanowiska jest podstawowym ludzkim prawem, chronionym przez rosyjskie i międzynarodowe prawo. Totalitarny reżym Władimira Putina powinien to prawo uznać i przestać terroryzować obywateli. Pussy Riot są symbolem walki Rosji o demokrację, co powinna poprzeć społeczność międzynarodowa, w tym bułgarskie władze _ - napisano w apelu, wysłanym do mediów i oficjalnych instytucji bułgarskich oraz do ambasady Rosji.

Pomnik żołnierzy Armii Radzieckiej, którego usunięcia z centrum miasta od lat domaga się m.in. tradycyjna bułgarska centroprawica, nie po raz pierwszy staje się obiektem widowiskowych prowokacji artystycznych. Rok temu figury jednej z trzech grup rzeźb przemalowano na postacie popularnych bohaterów amerykańskiej popkultury: Supermana, Jockera, Robina i Batmana.

Od czasu do czasu na pomniku pojawiają się graffiti.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin mówi, jak należy osądzić Pussy Riot Członkinie grupy punkrockowej Pussy Riot, oskarżone są o chuligaństwo w prawosławnej świątyni.
Do więzienia za modlitwę o Putina Rosyjski sąd odmówił uwolnienia trzech wokalistek zespołu Pussy Riot.
Ten proces jest jak średniowieczna inkwizycja - _ To bolesne obserwować, jak je sądzą _ - oświadczył Michaił Chodorkowski, najbardziej znany rosyjski więzień.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)