Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Publikacja Rzeczpospolitej powodem zwolnienia naczelnego?

0
Podziel się:

Tomasz Wróblewski w przeszłości kierował tygodnikiem Newsweek. Był też szefem Dziennika Gazeta Prawna i magazynu Profit.

Publikacja Rzeczpospolitej powodem zwolnienia naczelnego?
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Redaktor naczelny dziennika _ Rzeczpospolita _ Tomasz Wróblewski oddał się do dyspozycji Rady Nadzorczej firmy wydającej gazetę. Do decyzji RN będzie na urlopie, obowiązki szefa redakcji przekazał swojemu zastępcy Andrzejowi Taladze.

O takiej decyzji poinformował Wróblewski w oświadczeniu na stronie internetowej dziennika_ . W zaistniałej sytuacji, mając na względzie dobre imię "Rzeczpospolitej", poinformowałem zarząd, że oddałem się do dyspozycji Rady Nadzorczej wydawnictwa "Presspublica". Do najbliższego posiedzenia Rady Nadzorczej przebywać będę na urlopie. Obowiązki kierowania redakcją powierzam mojemu zastępcy red. Andrzejowi Taladze _ - napisał Wróblewski.

Wczoraj _ Rzeczpospolita _ napisała, że śledczy na wraku samolotu Tu-154M w Smoleńsku znaleźli ślady trotylu i nitrogliceryny.

Prokuratura wojskowa zaprzeczyła, że są takie ustalenia, wskazała, że znalezione ślady mogą oznaczać obecność substancji wysokoenergetycznych, ale też ślady wielu innych substancji. Dopiero badania laboratoryjne będą mogły być podstawą do twierdzenia o istnieniu bądź nieistnieniu śladów materiałów wybuchowych - replikowała prokuratura.

Tomasz Wróblewski ma 53 lata, od roku jest szefem Rzeczpospolitej - objął funkcję w październiku 2011 r. Wcześniej kierował tygodnikiem _ Newsweek _, był też szefem _ Dziennika Gazeta Prawna _ i magazynu _ Profit _.

Właścicielem 100 proc. Presspubliki jest Grzegorz Hajdarowicz, właściciel spółki Gremi Media. Presspublica wydaje m.in. _ Rzeczpospolitą _, tygodnik _ Uważam Rze _, jest też właścicielem portali internetowych (m.in. rp.pl).

Czytaj więcej w Money.pl
Macierewicz rzuca poważne oskarżenia Obecność trotylu wykryto na fragmencie pasa bezpieczeństwa. Zalecono po tym dodatkowe badanie.
Rzeczpospolita dementuje. "Pomyliliśmy się" _ Wiemy natomiast, że na wraku odkryto coś, co może być śladem materiałów wybuchowych. To jest pewne _- oświadczyła gazeta.
Kaczyński przedstawił swoje żądania Prezes PiS podtrzymał także swoją opinię, że w sprawie śledztwa smoleńskiego rząd mataczył.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)