Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Publikacja Politico. Kreml: To niestworzone bzdury

0
Podziel się:

- Przede wszystkim słabo znamy twórczość tego portalu. Generalnie informacja ta wygląda na niestworzone bzdury - oświadczył sekretarz prasowy prezydenta Rosji.

Publikacja Politico. Kreml: To niestworzone bzdury
(RIA Novosti/East News)

Jako _ niestworzone bzdury _ określił sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow publikację amerykańskiego portalu Politico, sugerującą, że w 2008 roku Władimir Putin proponował premierowi Donaldowi Tuskowi udział w podziale Ukrainy.

_ - Przede wszystkim słabo znamy twórczość tego portalu. Generalnie informacja ta wygląda na niestworzone bzdury _ - oświadczył Pieskow, którego cytuje w nocy z poniedziałku na wtorek agencja TASS.

Innej rosyjskiej agencji, RBK, rzecznik Putina powiedział, że Kreml nie zamierza odnosić się do przytoczonych przez Politico słów byłego szefa polskiego MSZ Radosława Sikorskiego. _ - Pojawia się wiele bredni - zarówno od osób żyjących, jak i wymyślonych _ - oznajmił Pieskow.

Amerykański portal Politico napisał, że Rosja usiłowała wplątać Polskę w inwazję na Ukrainę i przytoczył słowa Sikorskiego: _ Chciał (Putin), żebyśmy uczestniczyli w podziale Ukrainy _. _ Od lat wiedzieliśmy, że tak myślą. Była to jedna z pierwszych rzeczy, jakie Putin powiedział premierowi Donaldowi Tuskowi w czasie jego wizyty w Moskwie. Mówił, że Ukraina jest sztucznym krajem, a Lwów jest polskim miastem i dlaczego by nie załatwić tego wspólnie. Na szczęście Tusk nie odpowiedział. Wiedział, że jest nagrywany _ - cytuje portal Sikorskiego.

Politico pisze, że Kreml grał w ten sposób na _ tłumionych imperialnych marzeniach _ Polski. Portal przypomina też o wystąpieniu lidera lojalnej wobec Kremla nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (LDPR) Władimira Żyrinowskiego, który w marcu zaproponował Polsce, Węgrom i Rumunii, by włączyły się do rozbioru Ukrainy. _ Wyłożyliśmy im to bardzo, bardzo wyraźnie - nie chcemy mieć z tym nic wspólnego _ - cytuje Politico Sikorskiego.

Sikorski oświadczył wczoraj wieczorem, że jego rozmowa z Politico nie była autoryzowana. _ Niektóre moje słowa zostały nadinterpretowane. Potwierdzam, że PL nie bierze udziału w aneksjach _ - napisał na Twitterze marszałek Sejmu.

Premier Ewa Kopacz, poproszona o komentarz w programie _ Tomasz Lis. Na żywo _ TVP2, powiedziała, że nie słyszała wcześniej o rozmowie, w której miały paść słowa Władimira Putina o podziale Ukrainy. Podkreśliła, że _ gdyby rzeczywiście taka rozmowa miała miejsce i gdyby taka propozycja padła ze strony Putina, to jest skandaliczne _. Dodała, że gwarantuje, iż _ ani poprzedni premierzy, ani obecny premier, ani następny premier (...) żaden polski premier nie będzie uczestniczył w takim haniebnym działaniu, jak rozbiór innego państwa _.

Czytaj więcej w Money.pl
Konflikt na Ukrainie. Niespokojna noc pełna ataków Ukraińskie pozycje były ostrzeliwane z wyrzutni Grad i moździerzy. Doszło także do prób szturmu. Ataki jednak zostały odparte.
"Ukraińcy dokonują zbiorowych egzekucji" Amnesty International poinformowała, że znalazła dowody na zbrodnie popełniane przez obie strony konfliktu we wschodniej Ukrainie.
Rosyjscy bojówkarze znów atakują na Ukrainie Obecnie najtrudniejsza sytuacja jest w okolicach Debalcewa.Tam w nocy trzykrotnie ostrzeliwano ukraińskie pozycje, a także dwukrotnie bezpośrednio je atakowano.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)