Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL straciło rzecznika, bo dostał nową pracę

0
Podziel się:

Na razie żaden z posłów PSL nie przejął jego zadań.

PSL straciło rzecznika, bo dostał nową pracę
(PAP/Marcin Obara)

Krzysztof Kosiński - dotychczasowy rzecznik PSL - zrezygnował dziś ze swojej funkcji. Jego decyzja wynika z tego, że został wybrany na prezydenta Ciechanowa. Kosiński zapewnia, że do świąt Bożego Narodzenia dziennikarze poznają nowego rzecznika partii.

_ - W związku z tym, że zostałem rzecznikiem interesów miasta Ciechanowa, musiałem pożegnać się z funkcją rzecznika PSL. Dziś oficjalnie złożyłem rezygnację _ - powiedział Kosiński. Pokonał on w drugiej turze wyborów samorządowych dotychczasowego prezydenta Ciechanowa, Waldemara Wardzińskiego z PO.

Przyznał, że przykro mu żegnać się z dziennikarzami, z którymi pracował przez ponad trzy lata. Jednak - mówił - choć _ rzecznikowanie _ ludowcom było cennym doświadczeniem, przyszedł czas na nowe wyzwania.

Kosiński zaznaczył, że _ nie żegna się z wielką polityką _ ani z aktywnym uczestnictwem w działalności PSL. Według niego, _ jest bardzo możliwe _, że w sobotę dołączy do Rady Naczelnej PSL.

Według Kosińskiego, na razie nie wiadomo, kto przejmie po nim funkcję rzecznika. _ - Chciałem bardzo, by moim następcą został Bartosz Romowicz, ale i on odniósł wyborczy sukces i został wybrany burmistrzem Ustrzyk Dolnych. I tak jego kandydatura padła _ - mówił polityk PSL. Zapewnił, że do świąt Bożego Narodzenia ludowcy przedstawią nowego rzecznika.

_ - Dlaczego tak późno? To musi być osoba obyta ze środowiskiem medialnym, być może z niego się wywodząca. Jednocześnie musi być wdrożona w sprawy PSL. Dobrze byłoby, gdyby nie był to poseł - bo wtedy czasu dla dziennikarzy jest mniej _ - tłumaczył Kosiński. Dodał, że na razie żaden z posłów PSL nie przejął - tymczasowo - jego zadań.

Czytaj więcej w Money.pl
PSL nie boi się powtórzenia wyborów - _ Jeśli uznają, że dochodziło do fałszerstw i trzeba wybory powtórzyć, to trzeba je po prostu powtórzyć _ - mówił Marek Sawicki.
Wybory samorządowe. Władza dla PO i PSL w 15 województwach Tylko w jednym sejmiku - woj. podkarpackiego - rządzić będzie PiS.
Wyniki wyborów samorządowych 2014. PiS wygrywa o włos, ale to PO ma najwięcej mandatów Mimo procentowego zwycięstwa PiS to Platforma uzyskała najwięcej mandatów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)