Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice z Rosji wrócą do kraju?

0
Podziel się:

Rosyjskie MSZ będzie zabiegała o ich deportację. Za kratami pozostaje jeszcze 7 rosyjskich obywateli.

Pseudokibice z Rosji wrócą do kraju?
(PAP/Stanisław Rozpędzik)

Rosyjskie MSZ wyraziło nadzieję, że wszyscy Rosjanie zatrzymani w Polsce za udział w bójkach, będą mogli jak najszybciej wrócić do kraju. Rzecznik resortu Aleksander Łukaszewicz poinformował również, że rozważana jest możliwość wynajęcia w Polsce adwokatów, którzy będą bronić ich interesów przed sądami w naszym kraju.

Łukaszewicz przypomniał, że polska policja zatrzymała kilkuset chuliganów, w tym 92 Rosjan. Znaczna część już została zwolniona z aresztów i wyjechała z Polski. Za kratami pozostaje jeszcze 7 obywateli Federacji. Strona rosyjska będzie zabiegała o ich deportację.

Rzecznik MSZ dodał, że trwają rozmowy z ministerstwem sportu o wspólnym wynajęciu _ doświadczonych polskich obrońców _, by zadbali o interesy aresztowanych. Aleksander Łukaszewicz poinformował również, że niektórzy rosyjscy pseudokibice zostali ranni w trakcie bójek z Polakami. - _ Wszyscy otrzymali odpowiednią pomoc medyczną _ - powiedział dyplomata i przypomniał, że jeden z Rosjan wciąż przebywa w szpitalu.

Czytaj więcej w Money.pl
Pierwsze wyroki dla zadymiarzy. Ile dostali? Sąd rozpatruje też sprawę Rosjanina, który rzucił petardę na boisko.
Będą ostre kary dla kiboli? Na razie w planach Posłowie twierdzą, że jeśli chodzi o kibiców, którzy regularnie dopuszczają się bójek, orzeczenia powinny być najsurowsze z możliwych.
Polscy kibole zaatakowali. Zabierali szaliki Policja zatrzymała około stu Polaków i Rosjan. Są ranni.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)