Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice Widzewa jeździli po kraju, żeby się bić

0
Podziel się:

W konfrontacjach pseudokibiców z ich udziałem zginęła co najmniej jedna osoba, a kilka zostało poważnie rannych.

Pseudokibice Widzewa jeździli po kraju, żeby się bić
(Reporter)

Łódzcy policjanci zatrzymali ośmiu pseudokibiców Widzewa, podejrzanych o organizację i udział w tzw. ustawkach na terenie całego kraju. W konfrontacjach pseudokibiców z ich udziałem zginęła co najmniej jedna osoba, a kilka zostało poważnie rannych.

Ośmiu fanatyków łódzkiego Widzewa - należących do odłamu bojówki o nazwie Young Hunters'02 - zatrzymano na terenie Łodzi, Pabianic i Bełchatowa. Według policji byli oni członkami zorganizowanej grupy przestępczej _ Destroyers Hooligans Widzew _, której celem było organizowanie i udział w konfrontacjach pseudokibiców - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Zatrzymani mają od 25 do 35 lat. Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszeli m.in. 25-latek, pseud. Kargul, 33-latek, pseud. Solo, i 34-latek, pseud. Misiek. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura zastosowała wobec nich dozory policyjne, zakazy opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w wysokości od trzech do 10 tys. zł.

Według policji zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanej ósemce zarzutów dotyczących czterech konfrontacji pseudokibiców. Podejrzani odpowiedzą m.in. za bójkę z pseudokibicami Lecha Poznań w czerwcu 2001 roku w Opatówku. W jej trakcie ciężko ranny został jeden z pseudokibiców Widzewa. Koledzy odwieźli go pod drzwi łódzkiego pogotowia i tam porzucili. Ranny został przewieziony do szpitala, ale mimo operacji, zmarł.

Kolejna konfrontacja przy użyciu niebezpiecznych narzędzi pomiędzy bojówkami Widzewa Łódź i ŁKS-u miała miejsce w Aleksandrowie Łódzkim w listopadzie 2003 roku. Wówczas co najmniej dwóch pseudokibiców odniosło ciężkie obrażenia ciała. Zatrzymani brali również udział w bójce pomiędzy pseudokibicami Widzewa Łódź z powracającymi z meczu w Gdańsku fanatykami ŁKS-u. Do tej konfrontacji doszło w styczniu 2007 roku w Łodzi.

Zobacz także: Zobacz, jak wyglądają ustawki kibiców:

Czwarte zdarzenie, z którym mają związek, to bójka połączonych bojówek Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów z pseudokibicami Lechii Gdańsk z kwietnia 2009 roku. Wówczas w rejonie miejscowości Rutki jeden z pseudokibiców Widzewa, jadąc pociągiem wiozącym kibiców Lechii Gdańsk, zaciągając hamulec bezpieczeństwa, zatrzymał pociąg w szczerym polu, na którym doszło do bitwy z fanatykami Widzewa i Ruchu.

To kolejni podejrzani w śledztwie prowadzonym przez łódzką policję wspólnie z prokuratorami: okręgową i apelacyjną w Łodzi. Dotąd zarzuty w tej sprawie usłyszało 83 pseudokibiców Widzewa Łódź, ŁKS-u Łódź i Korony Kielce. 23 z nich zostało tymczasowo aresztowanych.

Policjanci zapowiadają kolejne zatrzymania.

Czytaj więcej w Money.pl
Gortat grał na łódzkich ulicach Basketmania jest jednym z najstarszych w Europie i najstarszym w Polsce turniejem koszykówki ulicznej.
Masakra na drodze. Winny pijany kierowca? Dioe osoby zginęły, a pięć zostało rannych w wypadku do jakiego doszło pod Łodzią.
Termin składania deklaracji śmieciowych w Łodzi wydłużony Władze miasta nie wykluczają również obniżenia opłat za wywóz śmieci - poinformowała dzisiaj prezydent miasta Hanna Zdanowska.
prawo
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)