Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice w Polsce. Grupa handlowała narkotykami

0
Podziel się:

Kilku podejrzanych wciąż ukrywa się przed organami ścigania, a wobec czterech z nich, w tym szefa grupy rozesłano listy gończe. Zdaniem śledczych mogą się oni ukrywać w jednym z krajów Ameryki Łacińskiej.

Pseudokibice w Polsce. Grupa handlowała narkotykami
(EAST NEWS/Bartosz Krupa)

29 pseudokibiców jednego z krakowskich klubów piłkarskich odpowie przed sądem za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją i sprzedażą marihuany. Prokuratura Apelacyjna w Krakowie skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.

Jak poinformował rzecznik PA Piotr Kosmaty, grupa działała w latach 2009 - 2013. W tym czasie na specjalnie przygotowanej plantacji w krakowskich Swoszowicach wyhodowała prawie 30 kg marihuany. Sprzedała z tego kilkanaście kilogramów narkotyku za ponad 300 tys. zł.

Według Kosmatego przestępcy zajmowali się także dystrybucją dopalaczy, a kilku członków grupy mogło być zamieszanych w przestępstwa gospodarcze, w tym wyłudzanie nienależnego podatku VAT oraz pranie brudnych pieniędzy. Wątki te zostały wyłączone przez prokuraturę do odrębnego postępowania.

_ - W toku intensywnych czynności śledczych postanowiono zarzuty łącznie 39 osobom. Znajdują się wśród nich zarówno członkowie grupy, jak i odbiorcy wytwarzanego towaru _ - zaznaczył rzecznik PA.

Podejrzani są mieszkańcami Krakowa, woj. śląskiego i podkarpackiego. Część z nich była już karana. Przebywają w tymczasowym areszcie, zastosowano wobec nich także poręczenia majątkowe. Grozi im do 15 lat więzienia. Wobec 10 podejrzanych skierowano wnioski o dobrowolne poddanie się karze.

Kosmaty dodał, że kilku podejrzanych wciąż ukrywa się przed organami ścigania, a wobec czterech z nich, w tym szefa grupy rozesłano listy gończe. Zdaniem śledczych mogą się oni ukrywać w jednym z krajów Ameryki Łacińskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Wprowadzili na rynek prawie 30 kg kokainy Na poczet sprawy zabezpieczono już 120 tys. zł oraz mienie o łącznej wartości ok. 150 tys. zł.
Pseudokibice przed sądem. Za handel... Do tej pory wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów sześciu osobom. Do sprawy zostały zatrzymane cztery osoby, pozostałe dwie są poszukiwane.
Zamiast hodować pieczarki, uprawiali marihuanę Skala produkcji była zaskoczeniem dla samych policjantów. Zabezpieczono 3414 sadzonek na różnym etapie hodowli.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)