Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pseudokibice będą sądzeni na stadionach

0
Podziel się:

Minister sprawiedliwości przedstawi projekt ustawy pozwalającej na skuteczną walkę ze stadionowymi bandytami.

Pseudokibice będą sądzeni na stadionach
(kprm.gov.pl)

Specustawa o bezpieczeństwie imprez masowych da realne narzędzie, by Euro 2012 było w Polsce bezpieczne - powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Jak dodał, projekt ustawy zostanie zaprezentowany jutro.

W związku z zaplanowanymi na przyszły rok w Polsce i na Ukrainie Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w Polsce trwają prace nad przygotowaniem pakietu zmian w prawie, który pozwoliłby w sposób skuteczniejszy walczyć z pseudokibicami i bandytami stadionowymi. Chodzi m.in. o umożliwienie tzw. rozpraw odmiejscowionych (pseudokibice sądzeni byliby jeszcze na stadionach, a rozprawy odbywałyby się za pomocą tzw. wideokonferencji) i wprowadzenie elektronicznego monitoringu chuliganów stadionowych.

- _ Ta ustawa to dokładne pokazanie, co i w jakich obszarach można i należy zrobić _ - podkreślił minister. - _ Jestem głęboko przekonany, że projekt specustawy MSWiA da realne narzędzie, że EURO 2012 będzie w Polsce bezpieczne _ - podkreślił. Jak dodał, z tego narzędzia będzie można korzystać, podnosząc bezpieczeństwo podczas organizacji innych imprez masowych.

Kwiatkowski poinformował, że w projekcie znajdą się również rozwiązania, które wejdą w życie wcześniej niż w 2012 r., a które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo na stadionach.

- _ Nikt z nas nie jest zwolniony z czuwania nad bezpieczeństwem na stadionach każdego dnia _ - zaznaczył. - _ Swoje narzędzia _ mają też kluby piłkarskie i PZPN - dodał.

Jak mówił, nie do przyjęcia jest, że w Polsce orzeczono ponad 1700 sądowych zakazów stadionowych, a około 170 klubowych. - _ Jest tu coś postawione na głowie. To przecież kluby wiedzą, kto jest kibicem, a kto bandytą stadionowym. Do tego nie trzeba całej procedury sądowej. Niech nikt nie wskazuje palcem na drugiego _ - powiedział.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t85983.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nowe;przepisy;w;walce;ze;stadionowymi;chuliganami,159,0,669855.html) Nowe przepisy w walce ze stadionowymi chuliganami Kto złamie tzw. zakaz stadionowy będzie mógł trafić do więzienia nawet na dwa lata.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t30698.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/euro;2012;nie;dla;kibicow;przez;decyzje;uefa,120,0,690296.html) Euro 2012 nie dla kibiców. Przez decyzję UEFA Tysiące osób, które przyjadą do Polski na mistrzostwa, utkną w korkach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t101300.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/pzpn;i;kibice;polskiej;pilki;juz;w;sadzie,153,0,645785.html) PZPN i kibice polskiej piłki już w sądzie Grzegorz Lato i jego podwładni uważają, że strona godzi w dobre imię związku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)