Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
państwo islamskie
13.11.2014 18:37

Przywódca Państwa Islamskiego wzywa do "erupcji dżihadu"

Abu Bakr al-Bagdadi nawoływał do ataków na Arabię Saudyjską, oświadczył, że jego kalifat rozszerzył się na ten kraj, a także na Jemen, Egipt, Libię i Algierię.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MMEMonitorMideast/Youtube/print screen)

Abu Bakr al-Bagdadi wezwał do ataków na Arabię Saudyjską, oświadczył, że jego kalifat rozszerzył się na ten kraj, a także na Jemen, Egipt, Libię i Algierię i nawoływał do _ erupcji dżihadu _ na całym świecie.

Przemówienie Bagdadiego zostało w czwartek zamieszczone na internetowych portalach dżihadystów. Reuters odnotowuje, że autentyczności tego nagrania audio nie udało się na razie potwierdzić.

Byłoby to pierwsze przemówienie Bagdadiego od czasu rozpoczęcia przez koalicję pod wodzą USA nalotów na pozycje dżihadystów w Iraku i Syrii.

Przywódców Arabii Saudyjskiej Bagdadi nazwał _ łbem żmii _ i wezwał swych zwolenników do atakowania ich, a także do atakowania szyitów w tym kraju. Nawoływał też do walki z szyitami z ruchu Huti w Jemenie, walczącymi z tamtejszym reżimem

Bagdadi twierdził też, że załamuje się prowadzona pod przewodnictwem USA kampania przeciwko Państwu Islamskiemu w Iraku i Syrii. Jednocześnie zapowiadał walkę _ do ostatniego bojownika _.

W poniedziałek egipscy dżihadyści z organizacji Ansar Bajt el-Makdis przyrzekli wierność Państwu Islamskiemu. Zapewnili o swej lojalności wobec _ kalifa Ibrahima ibn Awwada _, czyli Bagdadiego.

Podczas weekendu z Iraku docierały informacje, jakoby Bagdadi został ranny podczas ataku lotnictwa, irackiego, bądź amerykańskiego. Informacji tych nie udało się potwierdzić.

Przemówienie Bagdadiego nie jest datowane, ale znajduje się w nim nawiązanie do zatwierdzenia 7 listopada przez prezydenta Baracka Obamę wysłania dodatkowo do 1,5 tys. żołnierzy amerykańskich do Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Przyrzekają wierność Państwu Islamskiemu Egipscy dżihadyści z organizacji Ansar Bajt el-Makdis przyrzekli w poniedziałek wierność Państwu Islamskiemu (IS), które zajęło spore obszary w Syrii i Iraku - wynika z nagrania audio opublikowanego na Twitterze egipskiego ugrupowania zbrojnego.
Fanatycy atakują pole naftowe. 30 zabitych Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali w syryjskiej prowincji Hims.
Sukcesy Kurdów i sił bezpieczeństwa w Iraku USA i ich sojusznicy kontynuowali tego dnia naloty na pozycje IS.
Najbogatsi terroryści świata zarabiają na... Miesięcznie czerpie dochody w wysokości kilkudziesięciu milionów dolarów z okupów i nielegalnej sprzedaży ropy
Tagi: państwo islamskie, abu bakr al-bagdadi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz