Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przymusowe testy na HIV niezgodne z prawami człowieka

0
Podziel się:

Human Rights Watch wezwała rząd Grecji do wycofania przepisów o obowiązkowych testach na obecność wirusa HIV wśród prostytutek, nielegalnych imigrantów i narkomanów.

Przymusowe testy na HIV niezgodne z prawami człowieka
(AP/Fotolink/East News)
bECKPvhh

Organizacja obrony praw człowieka Human Rights Watch wezwała rząd Grecji do wycofania przywróconych w zeszłym tygodniu przepisów o obowiązkowych testach na obecność wirusa HIV wśród prostytutek, nielegalnych imigrantów i narkomanów.

Zdaniem przedstawicielki HRW Judith Sunderland, przepisy _ naruszają prawa człowieka, stygmatyzują grupy w trudnej sytuacji społecznej i przyniosły efekty odwrotne do zamierzonych w ochronie zdrowia publicznego _.

Według HRW przepisy były wykorzystywane przeciwko osobom podejrzanym o prostytucję, imigrantom bez dokumentów i narkomanom.

bECKPvhj

Minister zdrowia Grecji Adonis Georgiadis, mianowany na to stanowisko w zeszłym tygodniu, przywrócił przepisy, które wprowadzono w kwietniu 2012 roku, ale rok później zostały wycofane.

Grupa walcząca o prawa gejów Homophonia-Thessaloniki Pride zaprotestowała przeciwko przywróceniu przepisów, oceniając, że naruszają one prawa człowieka i tajemnicę lekarską.

Według greckiego centrum ds. kontroli i prewencji chorób (Keelpno) liczba zakażeń wirusem HIV rośnie w Grecji od 2000 roku. Organizacja podała, że w 2012 roku odnotowano 1180 przypadków zakażeń, czyli 10,9 przypadków na 100 tys. ludzi i jest to najwyższa liczba od początku prowadzenia statystyk.

W Grecji prawo dopuszcza legalną prostytucję w domach publicznych, które przynajmniej w teorii muszą przestrzegać ścisłych przepisów.

bECKPvhp
Czytaj więcej w Money.pl
Wirus HIV pokonany dzięki przeszczepowi... Zabieg przeprowadzili specjaliści Brigham and Women's Hospital w Bostonie (USA), gdzie obaj mężczyźni byli leczeni z powodu chłoniaka.
Szczepionka na AIDS w ciągu trzech lat? - _ Jesteśmy być może nieco szaleni, ale spodziewamy się prewencyjnej szczepionki w ciągu trzech, czterech, pięciu, sześciu, czy siedmiu lat _ - twierdzi amerykański wirusolog Robert Gallo, współodkrywca HIV.
Nauczyciel muzyki umyślnie zarażał HIV Według sentencji wyroku 54-letni przestępca, z zawodu nauczyciel muzyki, winny jest ciężkiego uszkodzenia ciała i szerzenia chorób.
bECKPvhK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)