Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
odblaski
27.08.2014 16:16

Przymusowe odblaski. Inaczej 500 zł mandatu

Od września każdy pieszy idący drogą lub poboczem po zmroku musi mieć odblask.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Kamionka/REPORTER)

Zachęcanie do noszenia odlasków nie przyniosło rezultatów, więc ustawodawca sięgnął po przymus. Od września każdy pieszy idący drogą lub poboczem po zmrorku musi mieć odblask.

Tylko w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Nowym Sączu rozdano w tym roku ponad 10 tysięcy odblasków.

Do rozdania będą kolejne, ale jak - mówi zastępca dyrektora Wiesław Kądziołka - do tej pory nie przyniosło to jednak wymiernego efektu. Szczególnie rzadko zakładają je osoby starsze.

Od 1 września odblaski będą musieć nosić wszyscy. Do tej pory dotyczyło to tylko dzieci do 15. roku życia.

Nosząc element odblaskowy pieszy może być widoczny przez kierującego z odległości nawet 150 metrów co może mu nierzadko uratować życie - tłumaczy podinspektor Albert Kogut z sądeckiej drogówki. Jak dodaje najlepiej umieścić go na prawej ręce tak aby był jak najbardziej widoczny.

Osobom, które nie będą stosować się do tego obowiązku będzie groził mandat od 20 do 500 złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Policja chroni już 89 świadków koronnych Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji, a nie szef KGP jak dotychczas, będzie odpowiadał za realizację zadań ochronnych wobec świadków - wynika z projektu rozporządzenia rządu.
Mniej przestępstw w Warszawie? Jest raport Warszawa w przeważającej opinii samych mieszkańców jest miastem, gdzie czują się bezpiecznie - tak policjanci podsumowali najnowsze dane.
Dzieci wykorzystywane. "Nie dawać pieniędzy" Rzecznik praw dziecka zwraca uwagę, że wakacje to okres, kiedy zjawisko żebractwa wśród dzieci nasila się - dzieci mają więcej wolnego czasu i częściej są wykorzystywane w ten sposób przez dorosłych.
Tagi: odblaski, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz