Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przygotowanie e-podręczników kosztowało 50 mln, a efekt?

0
Podziel się:

Zwolnienia w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Z pracą pożegnało się kilka osób odpowiedzialnych za przygotowanie cyfrowych książek dla szkół.

Przygotowanie e-podręczników kosztowało 50 mln, a efekt?
(KPRM)

Zwolnienia w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Z pracą pożegnało się kilka osób odpowiedzialnych za przygotowanie cyfrowych książek dla szkół.

Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska była bardzo niezadowolona z przedstawionych jej efektów pracy. Dotyczyło to zarówno szaty graficznej jak i języka, jej zdaniem niedostosowanego do języka ucznia w określonym wieku.

Zdaniem Joanny Kluzik-Rostkowskiej, w niezadowalający sposób został wykorzystany potencjał, jaki drzemie w zasobach elektronicznych. One będą musiały konkurować z tymi podręcznikami, które już są na rynku. Jej zdaniem w niewystarczający sposób zostały wykorzystane możliwości internetu. Na tym etapie wygląda to tak, jakby ktoś przepisał podręcznik książkowy i wrzucił go do sieci.

MEN najmniejsze zastrzeżenia miał do e-podręczników dla nauczania wczesnoszkolnego. Jednak ten projekt to elektroniczne książki dla wszystkich typów szkół i przedmiotów. W sumie to ponad 60 publikacji, które zgodnie z harmonogramem powinny zacząć obowiązywać w szkołach od przyszłego roku szkolnego.

Koszt ich przygotowania to 50 milionów złotych. Za część merytoryczną odpowiadają: Politechnika Łódzka, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu oraz Grupa Edukacyjna S.A. Stronę techniczną przygotowuje Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Testowe wersje elektronicznych podręczników są dostępne na stronie www.epodreczniki.pl.

Czytaj więcej w Money.pl
Te pieniądze uratują polskie szkolnictwo? - _ Bardzo mi zależy, żeby dostęp do tych pieniędzy był jak najłatwiejszy, bo tylko to daje szansę, że zawodu będzie się uczyło w warunkach realnych _ - mówiła szefowa MEN.
Będzie 120 mln euro na szkoły zawodowe? Według szefowej MEN środki unijne na szkolnictwo zawodowe, które znajdą się w dyspozycji samorządów mogą pomóc w sięgnięciu w naszym kraju modelu kształcenia zawodowego, który sprawdza się w Niemczech.
Duże zmiany w maturach! Jeszcze w tym roku... Dyrektor CKE Marcin Smolik zapowiedział, że próbne egzaminy zostaną przeprowadzone w grudniu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)