Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przewodniczący PO na Lubelszczyźnie juz wybrany

0
Podziel się:

Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński został dzisiaj wybrany na szefa regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie.

Na zdj. Włodzimierz Karpiński
Na zdj. Włodzimierz Karpiński (Bartosz Krupa/East News)
bEChnJxh

Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński został dzisiaj wybrany na szefa regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej na Lubelszczyźnie. Zastąpi na tym stanowisku posła Stanisława Żmijana, który wycofał swoją kandydaturę.

Podczas regionalnego zjazdu PO w Lublinie w głosowaniu tajnym na Karpińskiego głosowało 316 delegatów, 88 było przeciw, 21 osób wstrzymało się od głosu._ - Dzisiaj wygrała demokracja i roztropność _ - powiedział Karpiński po ogłoszeniu wyników.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, w wyborach nie wystartował dotychczasowy szef partii w regionie poseł Stanisław Żmijan. Jak tłumaczył, poparcie dla niego i dla Karpińskiego rozkłada się mniej więcej po połowie, a Platformie Obywatelskiej na Lubelszczyźnie potrzebna jest zgoda, spójność i konsolidacja przed nadchodzącymi wyborami. _ - Mamy silną konkurencję na zewnątrz. Powinniśmy swoje siły skierować tam, a nie tracić na konkurencje wewnętrzną _ - argumentował Żmijan.

bEChnJxj
Czytaj więcej w Money.pl
Brak zmian w kierownictwie warmińskiej PO Nieoczekiwanie jednak miał on kontrkandydata w wyborach.
Wybory w PO. Tusk kibicuje obu kandydatom Obecny weekend jest jednym z najważniejszych dla partii.
Szef małopolskiej PO nie będzie kandydować Jego decyzja o rezygnacji z ubiegania się o reelekcję _ wydaje się być nieodwołalna _.
bEChnJxK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)